Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
16. jún 2015

Boko Haram využila ženy ako ľudské štíty počas boja s armádou

Militantov zo skupiny Boko Haram v noci na dnes obvinili z využívania žien ako ľudských štítov proti armáde počas nedeľného útoku na dedinu na severovýchode Nigérie, informovala tlačová agentúra DPA. "Napadli nás ráno a počas boja proti armáde využili naše ženy ako štíty," povedal obyvateľ z neďale...

Militantov zo skupiny Boko Haram v noci na dnes obvinili z využívania žien ako ľudských štítov proti armáde počas nedeľného útoku na dedinu na severovýchode Nigérie, informovala tlačová agentúra DPA.

"Napadli nás ráno a počas boja proti armáde využili naše ženy ako štíty," povedal obyvateľ z neďalekého mesta Damaturu. Boko Haram prepadla dedinu Babbangida v nigérijskom štáte Jobe, ale informácie o útoku sa objavili až v pondelok.

Správy o presnom počte obetí sa rôznia, jeden obyvateľ však vyhlásil, že videl 15 ľudí zabitých v krížovej paľbe. Pri týchto zrážkach prišlo o život aj množstvo teroristov, uviedla armáda vo vyhlásení. "Teroristom sme skonfiškovali vyše desať pušiek a príslušenstvo k zbraniam, ako i stovky nábojov a niekoľko ručných granátov," dodala armáda.

Pri inom dnešnom útoku bolo zabitých najmenej deväť ľudí, keď vybuchli dve bomby v meste Potiskum, takisto v štáte Jobe. Bomby explodovali približne na poludnie a boli zacielené proti sídlam miestnych oddielov civilistov, ktoré podporujú nigérijskú armádu v boji proti Boko Haram.

Organizácia Boko Haram sa snaží založiť štát, kde bude platiť prísna interpretácia islamského práva. Od roku 2009 zabila už vyše 14-tisíc ľudí.

TASR

Inzercia

Odporúčame

Migranti odmietajú opustiť taliansko-francúzsku hranicu

Migranti odmietajú opustiť taliansko-francúzsku hranicu

Skupina nelegálnych migrantov odmieta opustiť francúzsko-taliansku hranicu. Patová situácia trvá už štvrtý deň, informovala agentúra AP. Takmer 200 migrantov odmieta rešpektovať francúzsku hraničnú políciu a nechce opustiť taliansko-francúzsku hranicu v nádeji, že sa dostane do severnejších krajín E...

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.