Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
15. jún 2015

Migranti odmietajú opustiť taliansko-francúzsku hranicu

Skupina nelegálnych migrantov odmieta opustiť francúzsko-taliansku hranicu. Patová situácia trvá už štvrtý deň, informovala agentúra AP. Takmer 200 migrantov odmieta rešpektovať francúzsku hraničnú políciu a nechce opustiť taliansko-francúzsku hranicu v nádeji, že sa dostane do severnejších krajín E...

Skupina nelegálnych migrantov odmieta opustiť francúzsko-taliansku hranicu. Patová situácia trvá už štvrtý deň, informovala agentúra AP.

Takmer 200 migrantov odmieta rešpektovať francúzsku hraničnú políciu a nechce opustiť taliansko-francúzsku hranicu v nádeji, že sa dostane do severnejších krajín Európy.

Migranti, pochádzajúci prevažne zo Sudánu, Líbye a Eritrey, strávili ďalšiu noc na hraničnom priechode v talianskom meste Ventimiglia, ktorý leží len niekoľko kilometrov od luxusných letovísk na Francúzskej riviére.

Francúzske ministerstvo vnútra potvrdilo, že v dôsledku prílevu migrantov za uplynulé týždne posilnilo hraničné kontroly. Šéf talianskeho rezortu vnútra Angelino Alfano označil patovú situáciu vo Ventimiglii za "facku pre Európu". Zároveň požiadal krajiny EÚ, aby prijali žiadateľov o azyl, pretože väčšina z nich nechce zostať v Taliansku.

Úrad vysokého komisára OSN pre utečencov minulý týždeň uviedol, že tento rok pricestovalo do Talianska 54.000 nelegálnych migrantov. Ďalších približne 2000 osôb sa utopilo v Stredozemnom mori.

Očakáva sa, že Taliansko otvorí v utorok utečeneckú otázku na stretnutí ministrov vnútra krajín EÚ v Luxemburgu.

TASR

Inzercia

Odporúčame

Začala sa mimoriadna schôdza ku Gorile, Smer-SD za program zahlasoval

Začala sa mimoriadna schôdza ku Gorile, Smer-SD za program zahlasoval

Predseda Národnej rady SR Peter Pellegrini (Smer-SD) dnes otvoril mimoriadnu schôdzu pléna ku kauze Gorila.  Rokovanie 40 podpismi iniciovala opozícia, ktorá nie je spokojná s krokmi špeciálneho prokurátora Dušana Kováčika pri vyšetrovaní tohto prípadu. Poslanci Smeru-SD, ktorí majú väčšinu, za pro...

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.