Kočner má na krku ďalšie obvinenie – za motáky

Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Kočner má na krku ďalšie obvinenie – za motáky

Kočner na súde v kauze zmenky. FOTO TASR - Michal Svítok

Obvinený Marian Kočner sa údajne pokúsil o sfalšovanie dôkazu v kauze zmeniek.

Len vďaka podpore od našich čitateľov vám prinášame aktuálne spravodajstvo. Podporte nás, prosíme.

Mariana Kočnera, obvineného z objednávky vraždy novinára Jána Kuciaka, obvinili aj v prípade motákov.

Vyšetrovateľ národnej protizločineckej jednotky NAKA vzniesol obvinenie z pokusu zločinu marenia spravodlivosti. V jednom prípade sa mal pokúsiť o sfalšovanie dôkazu v kauze zmeniek. Polícia o tom informuje na sociálnej sieti.

 "Vyznieva minimálne zvláštne odstup vznesenia obvinenia od predpokladaného spáchania skutku, ktorý presahuje rok, načo klient poukázal pri poslednom pojednávaní, a teda polícia len zakrýva tieto fakty," reagoval na obvinenie Kočnerov obhajca Marek Para. Zároveň podotkol, že Kočnerovi nebolo obvinenie doručené a ani nikdy nebol ku kauze 'motáky' vypočutý.

V prípade kauzy tzv. motákov mal Marian Kočner posielať z väzenia prosby pre vplyvných ľudí, aby mu pomohli na slobodu. V rámci pojednávania v kauze falšovania zmeniek TV Markíza sa v pondelok prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry Ján Šanta Kočnera pýtal na to, či žiadal vo väzbe pomoc od Roberta Fica, Roberta Kaliňáka, alebo špeciálneho prokurátora Dušana Kováčika.

"Ja nepotrebujem pomoc nikoho," reagoval Kočner na údajné motáky, ktoré im mal posielať so žiadosťou o pomoc. Potvrdil, že o zmenkách komunikoval so spolumajiteľom Penty Jaroslavom Haščákom.

V prípade kauzy zmeniek mal obžalovaný Marian Kočner spolu s Pavlom Ruskom podľa obžaloby prokurátora "po vzájomnej dohode s obvineným Štefanom Ághom, ktorého trestná vec bola vylúčená na samostatné konanie, vyhotoviť štyri sfalšované zmenky, ktoré predložili ako prílohy na vydanie platobných rozkazov".

Kočner čelí aj ďalším obvineniam, a to v prípade vraždy investigatívneho novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice a v prípade nedovoleného ozbrojovania. V štádiu vyšetrovania je aj sledovanie novinárov. V prípade kauzy zmeniek čelí obžalobe.

Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo