Kde si, slovenská slušnosť?

Začiatkom leta sa začali výjazdy predstaviteľov vládnych strán v rámci letných akcií, politici chodia medzi občanov a rozprávajú sa s nimi o ich problémoch, vysvetľujú svoju politiku. Mikuláš Dzurinda takto povedal, že jeho strana si dnes kladie za cieľ upravovať a dolaďovať reformy. Pavol Rusko, doterajší hrdý člen reformnej vlády a predseda liberálnej strany, ktorá má reformy v programe, to odmietol a pridal: „Nerobme z reforiem zlaté teľa.“

Spravodajstvo TV Markíza ho poslušne a pohotovo doplnilo. V jednom bloku Televíznych novín sa redaktor pýtal Bardejovčanov na ich sociálnu situáciu, odpovede hovorili podľa očakávania o vysokej nezamestnanosti, nefungovaní JASu, beznádeji. Pohotovou reakciou redaktora bola otázka: „Nepomohol by nový veľký investor?“ (Jeden príklad spomedzi mnohých.)

Klince do rakvy liberalizmu ANO sa zabíjajú ďalej. V nedeľu (21.8.) sme na Markíze mali možnosť sledovať v rámci relácie Tucet (podľa tvorcov výber významných osobností Slovenska) profil Jána Slotu, jeho obhajovanie sa aj ďalšie vulgárne hlášky. Ako súvisí tvrdý národný socializmus (preoblečený do investorského pozlátka) s obranou slobôd a dôstojného života jednotlivca je známe zrejme len kritikom ANO a jej odporcom.

Úroveň Televíznych novín Markízy (najsledovanejších!) presviedča „nového občana“, že jeho najväčším nepriateľom je KDH, cirkev a nenapraviteľní kritici ANO, jej hlboký predklon pred politikou Pavla Ruska je badať každý deň. V utorok 23.8. po premiérovom návrhu na odstúpenie ministra hospodárstva sa spravodajstvo Markízy sklonilo až po zem. Pohotovo obraňujú pochybné stomiliónové (alebo miliardové?!) obchody ministra Ruska a bez najmenšieho váhania útočia na každú kritiku. Niektorí poctiví liberálni fanúšikovia ANO si uvedomili, kam až môže jej politika zájsť (a kam to už dávno zašlo), no po „noci dlhých nožov“ sa možno budú musieť z ANO porúčať. Slovenská slušnosť, where are you?

Lukáš Obšitník
Autor je študentom VŠ

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo