Apple predstavil nové iPhony 11 a ohlásil spustenie streamingovej služby TV+

Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Apple predstavil nové iPhony 11 a ohlásil spustenie streamingovej služby TV+

Ilustračné foto - TASR/AP

Nové iPhony začnú dodávať 20. septembra, nová streamingová služba začne fungovať 1. novembra.

Len vďaka podpore od našich čitateľov vám prinášame aktuálne spravodajstvo. Podporte nás, prosíme.

Apple v utorok predstavil nové iPhony 11. iPhone 11, iPhone 11 Pro a iPhone 11 Pro Max sa budú dať predobjednať od piatka a dodávať sa začnú 20. septembra.

Iphony 11 Pro a 11 Pro Max budú mať 5,8-palcový, respektíve 6,5-palcový OLED displej. Ich cena začína na 1 000 dolárov (906 eur). Oba prístroje sa budú predávať v štyroch farbách - zelená, sivá, strieborná a zlatá.

Telefóny majú rovnaký tvar ako ich predchodcovia iPhone XS a iPhone XS Max, ale oba budú mať trojšošovkový fotoaparát. V porovnaní so staršími modelmi sú nové telefóny rýchlejšie a úspornejšie. Batéria iPhonu 11 Pro by mala vydržať o štyri hodiny dlhšie v porovnaní s iPhone XS a iPhonu 11 Pro Max o 5 hodín v porovnaní s predchodcom.

Iphone 11 má 6,1-palcový displej a je s cenou 699 dolárov o 50 dolárov lacnejší než iPhone XR.

Apple tiež predstavil hodinky Apple Watch Series 5, ktorých cena bude štartovať na 399 dolárov. Do obchodov v USA sa dostanú 20. septembra. Apple stále predáva hodinky Apple Watch Series 3, ktorých cena klesla a teraz štartuje na 199 dolárov.

Apple na svojej výročnej septembrovej konferencii, na ktorej predstavuje nové produkty, taktiež ohlásil spustenie videoslužby Apple TV+ aj hernej služby Apple Arcade.

Službou Apple TV+, ktorú spustí 1. novembra vo vyše 100 krajinách, vstupuje koncern do segmentu streamingových videoslužieb, kde dominuje Netflix. Služba Apple TV+ bude stáť 4,99 dolárov (4,52 eura) mesačne.

Koncern tiež uviedol, že používatelia, ktorí si kúpia nový hardvér Apple, teda iPhone, iPad, Apple TV, iPod touch alebo Mac, budú mať službu prvý rok zdarma.

Predplatená herná služba Apple Arcade sa spustí 19. septembra v 150 krajinách po celom svete so 100 hrami. Rodinný účet bude stáť 4,99 dolárov.

Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo