Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
10. jún 2015

Cez Stredozemné more prišlo tento rok do Európy vyše 100-tisíc utečencov

Vyše 100-tisíc nelegálnych migrantov sa preplavilo tento rok cez Stredozemné more v snahe dostať sa do Európy. Mnohí utekali pred občianskou vojnou v Sýrii.  Informovala o tom agentúra AP s odvolaním sa na zistenia Úradu vysokého komisára OSN pre utečencov (UNHCR). lampedusa-1.jpg ...

Cez Stredozemné more prišlo tento rok do Európy vyše 100-tisíc utečencov

Vyše 100-tisíc nelegálnych migrantov sa preplavilo tento rok cez Stredozemné more v snahe dostať sa do Európy. Mnohí utekali pred občianskou vojnou v Sýrii. 

Informovala o tom agentúra AP s odvolaním sa na zistenia Úradu vysokého komisára OSN pre utečencov (UNHCR).


Do Grécka sa pritom dopravil v roku 2015 najvyšší počet nelegálnych migrantov od vypuknutia konfliktu v Sýrii v roku 2011.

UNHCR dnes uviedol, že tento rok pricestovalo nelegálne do Talianska 54 000 utečencov a ďalších 48 000 smerovalo do Grécka. Zvyšná zanedbateľná časť potenciálnych žiadateľov o azyl skončila v Španielsku či na Malte.

Takmer 6 000 osôb zachránili za uplynulý víkend v rámci akcie pod vedením EÚ pri pobreží Talianska v Stredozemnom mori. Väčšina utečencov pochádzala z Afriky, pričom na nebezpečnú cestu vyrazili z nepokojnej Líbye.

Inzercia

Talianska pobrežná stráž a lode vojenského námorníctva priviezli dnes na pobrežie Sicílie stovky migrantov po záchranných akciách z uplynulých dní.

Agentúra EÚ pre ochranu vonkajších hraníc Frontex minulý týždeň informovala, že počet pokusov migrantov preplaviť sa cez východné Stredomorie sa zvýšil o vyše 500 percent. Čoraz viac utečencov pritom prichádza do Európy cez Grécko a Turecko.

TASR

Foto: Flickr.com

Odporúčame

Američania a Európania sa odlišujú v názore na pomoc Ukrajine

Američania a Európania sa odlišujú v názore na pomoc Ukrajine

Bývalé sovietske republiky patria do NATO a obávajú sa, že NATO ich neobráni, keby to malo znamenať vojenskú konfrontáciu s Ruskom. Nový prieskum ukázal, že Američania sú menej než Európania ochotní posielať ekonomickú pomoc Ukrajine. Jej vláda sa zo všetkých síl snaží udržať ekonomiku nad vodou, a...

Gréci sa vyhrážajú Európe, ak neprijme ich návrh reforiem

Gréci sa vyhrážajú Európe, ak neprijme ich návrh reforiem

Alexis Tsipras sa pred blížiacimi sa rokovaniami s Merkelovou a Hollandom vyhráža koncom eurozóny. Grécko dnes predložilo veriteľom nový návrh reforiem. Stalo sa tak deň pred kľúčovými rokovaniami s nemeckou kancelárkou Angelou Merkelovou a francúzskym prezidentom Francoisom Hollandom. Uviedli to z...

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.