Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
31. august 2019

Zdieľajte #MyMission

#MyMission je celosvetová akcia Pápežských misijných diel k Mimoriadnemu misijnému mesiacu októbru 2019.
Zdieľajte #MyMission

Zapojiť sa môžu jednotlivci, školy, organizácie, farnosti i rehole. Kresťania na celom svete zdieľajú svoju misiu, ktorú prijali krstom. Pre niekoho je misiou návšteva suseda, nájsť si čas počúvať, pomoc vo farnosti alebo dobrovoľníctvo. Akákoľvek misia je darom pre druhých a môžeme sa jej zdieľaním obohacovať v jednej svetovej rodine – v Cirkvi.
Čo musíte pre to urobiť?
– Stiahnite si plagát a predlohu si vytlačte na A4, podľa možnosti farebne.
– Čitateľne na plagát napíšte, najlepšie hrubou fixkou: Čo je vaša misia? Čím chcete osloviť druhých? Aké je vaše poslanie?
– Urobte si selfie s plagátom alebo niekoho popros, aby ťa odfotil. Môžete takisto natočiť so svojou odpoveďou aj video.
– Zverejnite svoju fotku alebo video vo svojom profile na sociálnej sieti (Facebook, Instagram) a napíšte k nemu krátky text. Dôležité je, aby ste k svojmu textu pridali hashtag #MyMission. Fotku alebo video môžete poslať aj na náš mail: info@misijnediela.sk

VIDEO

Mimoriadny misijný mesiac október 2019

Meditácie_misijný_mesiac_CZ (.pdf)  Meditácie_misijný_mesiac_CZ (.docx) – každodenné meditácie na október 2019 (vhodné aj ako inšpirácie pre kázne, český jazyk, pripravila Národná kancelária PMD Filipíny)
Radosť evanjelia – apoštolská exhortácia pápeža Františka Evangelii gaudium
Oficiálna stránku Vatikánu
Motivačné video – pripravila Kongregácia pre evanjelizáciu národov
Pieseň
Logo
Vysvetlenie LOGA
Video pápež František o Pápežských misijných dielach

Inzercia

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.