Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
28. august 2019, 14:11

Organizátori pochodu za život sa chcú stretnúť s predsedami strán

Organizátori pochodu za život sa chcú stretnúť s predsedami strán

Ilustračné foto

Zástupcovia pochodu chcú predsedov strán informovať o hlavných cieľoch akcie.

Organizátori septembrového pochodu za život poslali listy predsedom troch koaličných strán.

Žiadajú ich o stretnutie, na ktorom by chceli hovoriť o zlepšení pomoci pre tehotné matky ako aj o právnej ochrane nenarodených detí.

„Nie je normálne, aby zákon umožňoval potrat z akéhokoľvek dôvodu," vraví hovorca pochodu za život Patrik Daniška. "Väčšina ľudí je proti potratom z dôvodu kariéry, udržania si postavy, alebo pre pohlavie dieťaťa, a to nehovoríme o potratoch kvôli tomu, že si to želá niekto iný. Náš súčasný zákon to však dovoľuje. Túto legislatívnu dieru treba riešiť," dodal.

Zástupcovia pochodu chcú predsedov strán informovať o hlavných cieľoch akcie, ktorými sú vytvorenie účinnej siete pomoci pre tehotné matky a zmena zákona, ktorá ochráni deti a ich matky pred potratom bez udania dôvodu.

„Ide nám o rovnakú ochranu života pre všetkých, to znamená aj pre nenarodené deti. Preto chceme aj s politikmi hľadať cesty, ako sa tam dostaneme,“ informovala Annamária Cerovská, druhá hovorkyňa pochodu.

Tretí Národný pochod za život sa uskutoční 22. septembra v Bratislave. 

 

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 56 minútami

Najskorší možný termín začatia výstavby druhého profilu tunela Branisko bude podľa ministra dopravy Andreja Doležala v roku 2025. Súčasne dodal, že podľa toho, kde druhý profil tunela Branisko bude, sa bude dať odhadovať, v akom časovom rámci by mohol byť aj dokončený. Zatiaľ však nie je vypracovaná ani projektová dokumentácia. (TASR)

pred hodinou

Verejné obstarávanie na tlač vládnych novín spustí Úrad vlády do konca leta. Novinami chce úrad vlády dosiahnuť väčšiu informovanosť ľudí o tom, ako funguje štát, ako ich ovplyvňuje konkrétna zmena zákona, ale aj to, koľko peňazí štát vyberá a na čo ich vynakladá. Noviny by mali vychádzať ako bezplatný mesačník s predpokladaným rozsahom 32 strán. (TASR)

pred hodinou

Rakúsko chce, aby balík na zotavenie ekonomiky pomohol tým najchudobnejším krajinám Európskej únie. Na základe súčasného plánu by totiž najviac peňazí malo získať Taliansko, Španielsko alebo Poľsko. Podľa rakúskeho kancelára Sebastiana Kurza by peniaze mali smerovať najmä do ekologizácie ekonomiky, digitalizácie či podpory reforiem. (TASR)

pred hodinou

Mexiko má štvrtý najvyšší počet úmrtí na COVID-19 vo svete. V nedeľu prevýšil 35-tisíc a prekonal tak Taliansko. Mexiko sa v počte úmrtí zaradilo za Spojené štáty, Brazíliu a Veľkú Britániu. (TASR)

pred 13 hodinami

O novele, ktorá upravuje oblasť potratov, by mali poslanci parlamentu hlasovať v utorok popoludní. V úvode dňa sa majú venovať zmenám v štátnom rozpočte. Poslanci by na aktuálnej schôdzi mali tiež definitívne rozhodnúť aj o novele zákona o prokuratúre, ktorá upravuje spôsob voľby šéfa Generálnej prokuratúry. (TASR)