Kočner si mal cez Threemu písať aj o ovládnutí Unipharmy

Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Kočner si mal cez Threemu písať aj o ovládnutí Unipharmy

Marián Kočner. FOTO TASR - Jakub Kotian

V komunikácii medzi Marianom Kočnerom a Alenou Zsuzsovou cez aplikáciu Threema majú byť aj dôkazy o tom, ako chcel Kočner pomocou svojich ľudí ovládnuť Unipharmu a získať 45 miliónov eur. Informáciu prinieslol portál Aktuality.sk.

Len vďaka podpore od našich čitateľov vám prinášame aktuálne spravodajstvo. Podporte nás, prosíme.

K majetku lekárnickej spoločnosti Unipharma mu mali pomôcť spojky na košických súdoch. Kočnerova firma žalovala pre neúspešný obchod Unipharmu a jej dcérsku firmu o náhradu škody. Z novinára Jána Kuciaka, ktorý tému pokrýval, sa Kočner vysmieval.

„Tak zajtra bude zase pekný článok od môjho kamoša Kuciaka. Ako sa súdim s Unipharmou o 45 mega a ako som to celé zmanipuloval,“ napísal Kočner 4. decembra 2017 Zsuzsovej. „Ale za 45 mega môže pokojne napísať aj že som buz...nt. A s malým ko...om; A že z r..i mi trčí chvost; A mám kopyto na nohe. Momentálne súdy cca 150 mega,“ vyťahoval sa Kočner v správach cez Threemu pred Zsuzsovou. 

Kočner sa nemýlil. Na druhý deň portál Aktuality.sk uverejnil Kuciakov článok s názvom „Lekárnici sa nedohodli s Kočnerom. Teraz od nich žiada 45 miliónov eur“, v ktorom Kuciak vysvetľuje, ako k celému sporu medzi lekárnikmi a Marianom Kočnerom došlo, či ako Kočner účelovo presunul pojednávanie do Košíc cez svojho známeho Tomáša Rajeckého a jeho vtedajšiu firmu Ergomed Poliklinika.

Zvrat po Kuciakovej vražde

Po vražde novinára Jána Kuciaka nastal v kauze Unipharma zvrat, ktorý Kočnera rozrušil.

Hneď ráno napísal Zsuzsovej. „Ku..a, tak som rozzúrený na tie Košice... 2 roky roboty.“ Deň predtým dostala Unipharma od súdu uznesenie, že jej po vyše dvoch rokoch odblokujú majetok, ktorý sa 2 roky predtým podarilo Kočnerovi prostredníctvom súdu zablokovať.

Zsuzsová mu na to odpísala: „Presne toto povedala. Že budeš hrozne nas.atý. No vôbec sa ti nečudujem, čo ti poviem.“ Pravdepodobne mala na mysli vešticu, na ktorej slová sa Kočner spoliehal.  

„Ale poviem ti presne, čo povedala. Že on vedel už dávno, že to nevybaví, a predsa to sľuboval a naťahoval. Že budeš zúriť, ale nájdeš inú cestu, zaplatíš inému človeku a ten už ti to vybaví.“ Kočner nato spätne odpísal: „To sa ti ľahko povie, že sa nemám rozčuľovať. Trasie sa mi ruka!!!!.“

„Radšej premýšľaj, ako to dáš kamarátovi odrobiť,“ odpísala mu. O koho išlo, nie je z komunikácie jasné. 

Spojka na súde

Napriek tomu, že podania voči Unipharme mali patriť súdu v Prievidzi, Kočnerovej firme sa vďaka právnej kľučke podarilo dostať spor pred košický súd, píše portál Aktuality.sk.

Prípad dostal sudca Adrián Pažúr, ktorý je od roku 2011 aj predsedom Okresného súdu Košice II. Medzi sudcom Pažúrom a advokátom Miroslavom Kráľom, ktorý zastupoval Kočnerovu firmu, mali byť blízke vzťahy. Bol to práve sudca Pažúr, ktorý Unipharme zablokoval majetok. A to napriek tomu, že s Kočnerom mala obchodovať iba dcérska firma Unipharmy.

Pažúr má byť tiež príbuzným podpredsedu Krajského súdu v Košiciach Jozefa Maruščáka, ktorý odobroval jeho rozhodnutia z Okresného súdu v prospech Kočnera.

Portál Aktuality.sk tiež uviedol, že podľa hovorkyne košických súdov Anny Pančúrovej minulý týždeň žiadnemu zo sudcov v Košiciach polícia nezobrala mobily a ani sa žiadny z nich neprihlásil dobrovoľne na polícii.

Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo