Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
04. jún 2015

Pápež František prijme ruského prezidenta Vladimira Putina

Ruský prezident Vladimir Putin sa naposledy stretol s pápežom Františkom pred dvoma rokmi. Pápež František prijme v stredu 10. júna ruského prezidenta Vladimira Putina na súkromnej audiencii vo Vatikáne. Informovala o tom dnes agentúra AP s odvolaním sa na vatikánskeho hovorcu Federica Lombardiho. ...

Ruský prezident Vladimir Putin sa naposledy stretol s pápežom Františkom pred dvoma rokmi.

Pápež František prijme v stredu 10. júna ruského prezidenta Vladimira Putina na súkromnej audiencii vo Vatikáne. Informovala o tom dnes agentúra AP s odvolaním sa na vatikánskeho hovorcu Federica Lombardiho.

Lombardi dnes uviedol, že stretnutie Putina s najvyšším pontifikom sa uskutoční 10. júna v popoludňajších hodinách. Putin má počas pobytu v Taliansku navštíviť aj ruský pavilón na Svetovej výstave Expo 2015 v Miláne.

Po takmer polstoročí napätých vzťahov medzi Vatikánom a Kremľom počas studenej vojny, nastal zásadný zlom tesne po páde Berlínskeho múru v roku 1989. Bývalý sovietsky prezident Michail Gorbačov sa vtedy stretol s pápežom Jánom Pavlom II.

Inzercia

Bývalý ruský prezident Dmitrij Medvedev navštívil sídlo Svätej stolice v roku 2009. Po vzájomných rozhovoroch s Benediktom XVI. sa Kremeľ a Vatikán rozhodli povýšiť diplomatické vzťahy na plnohodnotné na úrovni veľvyslancov.

Ruský prezident Vladimir Putin sa naposledy stretol s pápežom Františkom pred dvoma rokmi 25. novembra. Ruský líder vtedy daroval hlave katolíckej cirkvi ikonu Matky Božej Vladimírskej, pričom od pápeža dostal keramickú mozaiku vatikánskych záhrad.

TASR

Ilustračné foto - TASR/AP

Odporúčame

Najľahšie sa zadlžia nezamestnaní, úspory im vydržia iba pol roka

Najľahšie sa zadlžia nezamestnaní, úspory im vydržia iba pol roka

Keď priemerný zamestnanec príde o prácu, nedokáže z dávok pokrývať svoje finančné potreby viac ako šesť mesiacov. Polovica Slovákov sa domnieva, že najčastejším dôvodom, prečo sa ľudia zadlžia, je strata zamestnania. Vyplýva to z výsledkov prieskumu agentúry Focus realizovaného pre spoločnosť KRUK ...

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.