Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
04. jún 2015

Ukrajina sa musí pripraviť na totálnu inváziu z Ruska, tvrdí prezident

Porošenkov prejav v parlamente zaznel deň po najhorších bojoch za niekoľko mesiacov. Na ukrajinskom území operuje 9000 ruských vojakov, vyhlásil dnes v parlamente v Kyjeve prezident Petro Porošenko. Varoval pred hrozbou totálnej ruskej invázie pozdĺž celej spoločnej hranice. "Armáda musí byť pripra...

Porošenkov prejav v parlamente zaznel deň po najhorších bojoch za niekoľko mesiacov.

Na ukrajinskom území operuje 9000 ruských vojakov, vyhlásil dnes v parlamente v Kyjeve prezident Petro Porošenko. Varoval pred hrozbou totálnej ruskej invázie pozdĺž celej spoločnej hranice.

"Armáda musí byť pripravená na nepriateľskú ofenzívu v Donbase, ako aj na totálnu inváziu po celej dĺžke hranice s Ruskom. Musíme byť na to naozaj pripravení," citovala Porošenka agentúra Reuters.

Porošenkov prejav v parlamente zaznel deň po najhorších bojoch za niekoľko mesiacov medzi vládnymi silami a separatistami na východe Ukrajiny, ktoré ohrozili už i tak krehké prímerie.

Podľa agentúry Ukrinform Porošenko taktiež poznamenal, že keď nepriateľ začal v roku 2014 ozbrojenú agresiu na Kryme a v Donbase, plánoval Ukrajinu vymazať z politickej mapy Európy do jedného roka.

"Kremeľ dúfal, že bacily, ktoré implantovali ruské špeciálne služby, vyprovokujú separatizmus vo všetkých východných a južných oblastiach, ale tento nápad väčšina nikde nepodporila, ani v Donbase," dodal ukrajinský prezident.

TASR

Inzercia

Odporúčame

Najľahšie sa zadlžia nezamestnaní, úspory im vydržia iba pol roka

Najľahšie sa zadlžia nezamestnaní, úspory im vydržia iba pol roka

Keď priemerný zamestnanec príde o prácu, nedokáže z dávok pokrývať svoje finančné potreby viac ako šesť mesiacov. Polovica Slovákov sa domnieva, že najčastejším dôvodom, prečo sa ľudia zadlžia, je strata zamestnania. Vyplýva to z výsledkov prieskumu agentúry Focus realizovaného pre spoločnosť KRUK ...

Islamský štát je na hodinu jazdy od Bagdadu a Izraela

Islamský štát je na hodinu jazdy od Bagdadu a Izraela

Islamský štát dobýva nové územia v Sýrii a Iraku, na druhej strane ho Kurdi vytláčajú zo severu. Bojovníci Islamského štátu v Iraku a Levante (ISIS) získali v posledných dňoch nové územia najmä v pohraničných oblastiach Iraku a Sýrie. V Iraku sa im podarilo dobyť mesto Ramádí, ktoré leží len o nieč...

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.