Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
04. jún 2015

Matky spustili kampaň, aby sa deti vrátili z ISIS domov

Medzinárodná skupina matiek, ktorých deti sa pridali k Islamskému štátu v Iraku a Sýrii, spustila online kampaň. Cieľom je presvedčiť svoje dcéry a synov, aby sa vrátili domov, napísala agentúra AP. V otvorenom liste na sociálnych sieťach skupina s názvom Matky za život píše, že mladí muži a ženy, ...

Medzinárodná skupina matiek, ktorých deti sa pridali k Islamskému štátu v Iraku a Sýrii, spustila online kampaň. Cieľom je presvedčiť svoje dcéry a synov, aby sa vrátili domov, napísala agentúra AP.

V otvorenom liste na sociálnych sieťach skupina s názvom Matky za život píše, že mladí muži a ženy, ktorí odcestovali do Sýrie a Iraku, by nemali zabúdať na to, že islam od nich požaduje, aby si ctili vlastných rodičov a dbali na to, aby ich ušetrili od utrpenia.

Skupina matiek zo siedmich krajín, vrátane Kanady, Francúzska a Spojených štátov, chce tiež pomáhať ďalším rodinám, ktoré sa snažia dostať svoje deti späť domov.

Chris Boudreauová z kanadského Calgary, ktorej syna Damiana zabili vlani v Sýrii, povedala, že myšlienkou kampane je "poraziť oheň ohňom" - používať protivníkove metódy, pretože ISIS používa na odlákanie zraniteľných mladých ľudí od rodín práve sociálne médiá.

TASR

Inzercia

Odporúčame

Zo Slovenska prijal bruselský protikorupčný úrad OLAF 12 obvinení

Zo Slovenska prijal bruselský protikorupčný úrad OLAF 12 obvinení

Najviac upozornení na podvody prišlo z Rumunska a Bulharska, z Estónska a Švédska žiadne. Úrad EÚ pre boj proti podvodom (OLAF) v predloženej výročnej správe za rok 2014, ktorú zverejnil v utorok tvrdí, že vlani dosiahol vynikajúce výsledky v boji proti podvodom v rámci celej Európskej únie. Úrad d...

Škripek vyzýva vládu k prijatiu kresťanských utečencov zo Sýrie

Škripek vyzýva vládu k prijatiu kresťanských utečencov zo Sýrie

Poslanec Európskeho parlamentu Branislav Škripek adresoval list predsedovi vlády SR Robertovi Ficovi. Upozorňuje v ňom na nutné vyriešenie problémov s utečencami a vyzýva vládu, aby prišla s konkrétnym návrhom pomoci. Škripek sa domnieva, že situácia v súvislosti s narastajúcou migráciou do štátov ...

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.