Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
16. august 2019, 08:11

Kočner mal so Zsuzsovou plánovať ďalší podvod

Kočner mal so Zsuzsovou plánovať ďalší podvod

Marián Kočner na súdnom pojednávaní v spore týkajúcom sa zmeniek, ktorých vyplatenie žiada od exriaditeľa Markízy Pavla Ruska. FOTO TASR - Jakub Kotian

Rozšifrované správy Mariana Kočnera a Aleny Zsuszovej z aplikácie Threema naznačujú, že Kočner po vražde novinára Jána Kuciaka ešte pred zadržaním plánoval ďalší podvod. Hľadali bezdomovca, na ktorého by napísali firmu. Informáciu priniesol portál Aktuality.sk

Len vďaka podpore od našich čitateľov vám prinášame aktuálne spravodajstvo. Podporte nás, prosíme.

Mesiac po vražde Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej si Marian Kočner s Alenou Zsuzsovou písali o "akcii bezdomovec", ktorá mala oboch doviesť k peniazom. V komunikácii sa nepíšu žiadne konkrétne mená či firmy.

Úlohou Aleny Zsuzsovej malo byť nájsť bieleho koňa - v tomto prípade bezdomovca - napísať na neho firmu či nehnuteľnosť a dať vyrobiť falošné doklady, aby bol dôveryhodný pred úradmi. Zo správ týkajúcich sa ceny dokladov tiež vyplýva, že s tým mali obaja skúsenosti z minulosti.

„Ja neviem, asi toľko, čo minule. Stoja 10, ale pre mňa tuším za 7. Skúsim to dať na 5. A potom každý úkon 300 namiesto 500,“ citujú Zsuzsovej správu Aktuality.

Firma bezdomovca mala podľa Kočnerovych plánov dlhovať peniaze, konkrétne dve pohľadávky, inej, jemu blízkej firme. Takýmto spôsobom by z firmy mohol vyviesť majetok cez spriaznenú firmu až do svojich rúk. Kočnerovo meno by sa tak v celom reťazci neobjavilo.

Kočner neskôr píše, že študuje materiály z katastra. Plánovaný podvod sa tak zrejme týkal nehnuteľností, s čím mal Marian Kočner skúsenosti už v minulosti. 

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 2 hodinami

Prvá námestníčka generálneho prokurátora Viera Kováčiková trvá na stanovisku, že bývalá štátna tajomníčka rezortu spravodlivosti Monika Jankovská nespáchala skutky, ktoré sú jej kladené za vinu, ako verejný činiteľ. Kováčiková zároveň pripomína, že toto stanovisko nemá dosah na konanie dozorovej prokurátorky v kauze Búrka. (TASR)

pred 3 hodinami

Holandského cyklistu Fabia Jakobsena, ktorý mal pred týždňom hrozivý pád v úvodnej etape pretekov Okolo Poľska, by mali v stredu previezť z nemocnice v Sosnowci do rodnej krajiny. Jazdca tímu Deceuninck-Quickstep v piatok prebrali z kómy a jeho zdravotný stav sa každým dňom zlepšuje. (TASR)

pred 3 hodinami

Ministri zahraničných vecí členských krajín Európskej únie sa v piatok zídu na mimoriadnom zasadnutí, aby posúdili situáciu v Bielorusku, v Libanone a vo východnom Stredomorí. Na mimoriadne zasadnutie Rady EÚ o kríze v Bielorusku vyzvali v utorok ministri zahraničných vecí Lotyšska, Estónska, Fínska a Poľska. Z Varšavy predtým prišiel aj apel na mimoriadny summit EÚ o Bielorusku. (TASR)

pred 3 hodinami

V Litmanovej si počas uplynulého víkendu pripomenuli 30. výročie začiatku údajných zjavení Panny Márie. Ich pravosť je stále predmetom skúmania zo strany cirkvi. Prečítajte si archívny rozhovor s bývalým duchovným správcom pútnického miesta na hore Zvir Marcelom Pisiom, v ktorom hovorí aj o tom, že v Litmanovej sa zázraky nedejú na počkanie.