Truban sa priznal k LSD. Pripúšťa, že pred študentmi mal hovoriť inak

Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Truban sa priznal k LSD. Pripúšťa, že pred študentmi mal hovoriť inak

Michal Truban, predseda Progresívneho Slovenska. Reprofoto: facebook.com (Michal Truban)

Predseda Progresívneho Slovenska reagoval na kauzu svojho užívania drog.

Len vďaka podpore od našich čitateľov vám prinášame aktuálne spravodajstvo. Podporte nás, prosíme.

Michal Truban, predseda Progresívneho Slovenska, dnes na svojom facebookovom profile zverejnil video, v ktorom reagoval na kauzu svojho užívania drog.

Vo videu priznáva, že marihuanu fajčil viackrát a nie iba raz, ako to tvrdil v posledných dňoch. Takisto priznáva, že pred 12 rokmi vyskúšal aj ťažko halucinogénnu drogu LSD. „A to je všetko.“

Hovorí, že „aj toto obdobie je súčasťou môjho príbehu, nie sú to len podnikateľské úspechy, ale aj chyby“. 

Pripúšťa tiež, že na prednáške o svojom podnikateľskom úspechu a o drogách, ktorú mal v roku 2013 pred študentmi v Nitre, nepostupoval správne. „Pozrel som si ju a takto sa o drogách pred študentami nemá rozprávať. Chápem, že je veľmi veľa ľudí, ktorí denne fajčia trávu a berú to ako samozrejmosť, ale zároveň sú drogy škodlivé a je veľmi veľa rodín a ľudí, ktorým zničili životy.“

Komentár Martina Hanusa:
Je tu ešte niekto, kto si predstavuje Trubana ako premiéra? Zdieľať

Vo svojich prvých reakciách na túto kauzu podľa neho reagoval presne ako politik, „ktorým nikdy nechcem byť. (...) Chcel som vyzerať oveľa lepšie, ako naozaj som. Chcem meniť politiku, preto si nesmiem pred ničím zakrývať oči. Chyby si musím vedieť otvorene priznať a poučiť sa z nich“.

Hlina: Rozdiel v Trubanovi je, že sa priznal. Matovič: Je ako Procházka

Rozdiel medzi Michalom Trubanom a inými vrcholovými politikmi je fakt, že sa aspoň ku klamstvu priznal a ospravedlnil, tvrdí predseda mimoparlamentného KDH Alojz Hlina. Trubanove kroky a to, či niekoho poškodil, budú podľa Hlinu občania hodnotiť vo voľbách. Uviedol to v stanovisku pre TASR. 

„Hovorí sa Poturčenec horší od Turka, tak možno teraz Slovensko v osobe pána Trubana získalo veľkého bojovníka proti drogám,“ uviedol Hlina. Dodal, že konzervatívna pozícia v problematike drog je naďalej jasná, a to „obetiam pomáhať a páchateľov prísne trestať“. 

V rozhovore pre denník Pravda Hlina uviedol, že „nie je treba mať osobnú skúsenosť s drogami, aby človek vedel, že sú zlé. Truban je slobodný plnoletý človek a preberá zodpovednosť za svoje konanie. Neviem, aký to bude mať vplyv na jeho politickú aktivitu. Ako konzervatívci hovoríme, že toto nie je naša šálka kávy. (...) Nemám ambíciu pozerať ľuďom do spální, ani im šacovať vrecká. Od kresťana sa vyžaduje odpustenie a ja s tým problém nemám“. 

Hlina sa má v piatok (9. 8.) stretnúť s koalíciou Progresívne Slovensko (PS)/Spolu, s ktorou má rokovať o prípadnej spolupráci. Nedávno strany uzavreli tzv. pakt o neútočení. Rokovania by podľa Hlinu mali ukázať, či sú strany schopné aj povolebnej spolupráce.

Igor Matovič (OĽaNO) dnes na sociálnej sieti napísal, že „KDH mlčí, lebo 'drží dohodu o neútočení'“. Dodal, že propagácia „dopamín efektu“ „nie je žiadnou konzervatívnou hodnotou hodnou šírenia na prednáške pred mladými študentami“. Pre Denník N neskôr doplnil, že podľa neho je Truban „charakterovo niečo podobné ako Radoslav Procházka, ktorý je schopný klamať až dovtedy, kým ho nepritlačia okolnosti“.

Predseda SaS Richard Sulík sa pre rovnaké médium vyjadril: „Pravdovravnosť je nevyhnutný predpoklad, ak chce niekto viesť krajinu čestne. Pána Trubana nectí, že klamal, rovnako ako ho nectí, že v minulosti užíval tvrdé drogy. Pretože tvrdé drogy sú cestou do pekla. Avšak o tom, kto bude vo vláde alebo v parlamente, rozhodnú len a len voliči.“

Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo