Sudkyňa Nora Halmová odmieta kontakt s Kočnerom, Bödöra však pozná

Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Sudkyňa Nora Halmová odmieta kontakt s Kočnerom, Bödöra však pozná

Marian Kočner. FOTO TASR - Michal Svítok

Sudkyňa Najvyššieho súdu SR Nora Halmová odmieta, že by malo ísť o jej osobu v súvislosti s komunikáciou z Threemy medzi Marianom Kočnerom a nitrianskym podnikateľom Norbertom Bödörom. Tvrdí, že nikto ju v kauze zmeniek nekontaktoval.

Len vďaka podpore od našich čítateľov vám prinášame aktuálne spravodajstvo. Podporte nás, prosíme.

„Budeme možno potrebovať Norinu pomoc,“ napísal Marian Kočner cez Threemu Norbertovi Bödörovi, informoval dnes Denník N. Kočner mal "Noru" spomenuť v súvislosti s rozhodovaním o osemmiliónovej zmenke na Krajskom súde v Bratislave. Nie je však jasné, koho presne tým myslel, keďže v čase danej komunikácie na krajskom súde s takýmto menom nepôsobila žiadna sudkyňa.

"Zásadne odmietam, že by som pre nich (Mariana Kočnera a Norberta Bödöra, pozn. red.) čokoľvek vybavovala, či im bola akokoľvek nápomocná,“ uviedla Halmová. 

Dodáva, že možnosť ovplyvniť kauzu zmenky ani nemala vzhľadom na to, že od roku 2014 nie je sudkyňou krajského súdu, a aj keď na ňom bola, tak v správnom kolégiu. 

"Absolútne odmietam informácie, že by som sa poznala s médiami spomínanou nitrianskou skupinou bödörovcov. Je pravdou, že pána Bödöra poznám, avšak už viac ako osem rokov nie sme v kontakte,“ spresnila.

Rovnako odmieta kontakt s Marianom Kočnerom, s ktorým sa pozná podľa jej slov jej bývalý manžel, s ktorým je však od roku 2012 rozvedená. Halmová dodala, že sa spoločenským udalostiam, ktorých sa zúčastňoval Marian Kočner, vyhýbala vzhľadom na to, že ho nepovažuje za slušného človeka. 

Marian Kočnera je väzobne stíhaný v kauze zmeniek TV Markíza v hodnote necelých 70 miliónov eur. Vo väzbe je od konca júna 2018. Obvinený je aj v prípade vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice. Prepis komunikácie medzi ním a Bödörom je súčasťou zaistených dôkazov v kauze vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej.

Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo