Expremiér Vladimír Mečiar zakladá novú politickú stranu

Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Expremiér Vladimír Mečiar zakladá novú politickú stranu

Vladimír Mečiar. FOTO TASR - Michal Svítok

V rozhovore pre denník Plus jeden deň bývalý premiér Vladimír Mečiar povedal, že zakladá novú politickú stranu, pričom nevylučuje ani spoluprácu s neúspešným prezidentským kandidátom a sudcom najvyššieho súdu Štefanom Harabinom.

Len vďaka podpore od našich čítateľov vám prinášame aktuálne spravodajstvo. Podporte nás, prosíme.

Dôvodom založenia novej strany je podľa Mečiara skutočnosť, že v súčasnosti neexistuje strana, "ktorá by vedela povedať, že Slovensko je pre ňu na prvom mieste." Strana podľa jeho slov už existuje a do týždňa by mala zmeniť názov aj stanovy. Predstaviť ju plánujú začiatkom septembra. 

Po prehodnotení názvu strany by malo dôjsť k predstaveniu programu a skupiny odborníkov, pripravených na "sebaobetovanie".

„Nie je to moje dielo, je to dielo kolektívne,“ dodal Mečiar vo videorozhovore. 

Strana sa podľa Mečiarovych slov budovala dva roky. Za ten čas vybudovala regionálne štruktúry, ktoré "čakajú na pokyn." Či bude sám Vladimír Mečiar aj lídrom strany ešte nie je jasné.

"Možno to vyvrcholí tak, že budem niekde na 150. mieste na kandidátke, možno na prvom alebo druhom a možno nebudem vôbec," povedal v rozhovre pre denník Plus jeden deň. V strane je podľa neho dosť ľudí, ktorí môžu byť lídrom kandidátky. Malo by ísť o známe osobnosti z celého územia Slovenska, menovať však nechcel nikoho.

Na otázku, či je medzi nimi aj Štefan Harabin odpovedal, že v jeho prípade ide o človeka, s ktorým sa nepotrebuje stretávať, ale "keď príde správny čas, budú stáť vedľa seba".

V rozhovore tiež kritizoval bývalého premiéra a predsedu Smeru-SD Roberta Fica za kontakty s talianskym podnikateľom Antoniom Vadalom, ako aj za krytie Mariana Kočnera. Kriticky sa vyjadril aj na adresu predsedu SNS Andreja Danka, a to najmä za vládnu spoluprácu so stranou Most-Híd. Na otázku možnej spolupráce s Kotlebom sa vyjadril, že ĽSNS má podľa neho dobré námety, no pri voľbe prezidenta táto strana historicky zlyhala.

Vladimír Mečiar je politik, ktorého meno sa spája s viacerými kauzami ekonomického i politického charakteru, ako napríklad kauza únosu Michala Kováča mladšieho. Mečiar bol trojnásobným premiérom a z politiky sa stiahol až po neúspešných parlamentných voľbách v roku 2012, v ktorých jeho hnutie ĽS-HZDS získalo len 0,93 percenta hlasov. Na čele strany bol 21 rokov.

 

Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo