Juraj Šeliga: Nebudem zapierať svoje konzervatívne vnímanie sveta (video)

Juraj Šeliga: Nebudem zapierať svoje konzervatívne vnímanie sveta (video)

Rozhovor s Jurajom Šeligom, ako chce Za ľudí reagovať na dohodu PS/Spolu s KDH a čo znamená byť konzervatívcom v Kiskovej strane.

Juraj Šeliga, bývalý predstaviteľ iniciatívy Za slušné Slovensko a dnes politik strany Za ľudí, v rozhovore s Martinom Hanusom hovorí, prečo je o strane Andreja Kisku teraz menej počuť, či sa neobáva, že hoci oni chceli byť centristami, ktorí budú spájať liberálov s konzervatívcami, PS/Spolu im dohodou s KDH zobralo vietor z plachát. Alebo aj o tom, či i oni budú podobne ako líder Progresívneho Slovenska Michal Truban hovoriť, že si nevedia predstaviť spoluprácu s Borisom Kollárom a Igorom Matovičom, a či je vôbec šanca, aby rozhádaná opozícia bola po voľbách roku 2020 schopná vládnuť.

Martin Hanus pred časom kritizoval Šeligove vyjadrenia o potratoch v texte Pokušenie umierneného konzervatívca, preto bola v druhej časti diskusie reč aj o tom, čo to znamená byť konzervatívnym krídlom Kiskovej strany a ako by Juraj Šeliga hlasoval, ak Smer so SNS v septembri naozaj predložia zákon výrazne obmedzujúci potraty.

 

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo