Patrónom mladých kresťanských demokratov sa stal zakladateľ Opus Dei

Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Patrónom mladých kresťanských demokratov sa stal zakladateľ Opus Dei

Diskusia s redaktorom Postoja Jozefom Majchrákom. Foto - KDMS

Na odpoveď z Ríma čakali mladí kresťanskí demokrati takmer pol roka.

Len vďaka podpore od našich čitateľov vám prinášame aktuálne spravodajstvo. Podporte nás, prosíme.

Uplynulý víkend, počas svätej omše na 30. ročníku Festivalu Ďumbier s Kresťanskodemokratickou mládežou Slovenska (KDMS), boli slávnostne prečítané listy od arcibiskupa Stanislava Zvolenského a pražského vikára Opus Dei Jeana Philippa Hueta, v ktorých obaja vyjadrili radosť z patronátu svätého Josemariá Escrivu nad organizáciou. Informovalo vedenie KDMS.

Na odpoveď z Ríma čakali mladí kresťanskí demokrati takmer pol roka. „Chceme zvýrazniť to ,K´ v našom mene a konkrétnym skutkom ukázať, že je pre nás dôležité, aby kresťanstvo nebolo prvým len v našom názve, ale aj v našej činnosti a životoch našich členov. Po vzore KDH, ktorého patrónom je sv. Ján Pavol II., sme sa aj my rozhodli zvoliť si svojho patróna. Rozhodnutie nakoniec padlo na sv. Josemariá Escrivu. Je známy jeho výrok: ,Nestačí mať pravdu. Treba ju vedieť aj presadiť a dosiahnuť, aby ju ostatní chceli uznať.´ Pravdu o človeku, ktorú ako kresťania udržiavame, chceme aj našou činnosťou presadzovať,“ uviedol podpredseda KDMS Slavomír Gregorík.

„Mám radosť, že ste si ho vybrali za patróna. Mnoho pracoval s mládežou a z neba vám pomôže uviesť v skutky vaše ideály a rozšíriť dobro v spoločnosti v kresťanskom duchu,“ uviedol v liste vikár Huet.

Michal Šabatka z informačnej kancelárie Opus Dei zároveň upresnil, že patronát nevytvára politickú väzbu medzi Opus Dei a KDMS.

Okrem vyhlásenia patronátu boli súčasťou trojdňového festivalu prednášky a diskusie o voľbách do Európskeho parlamentu s Miriam Lexmann a Marekom Degrom, o jednote kresťanov v politike s redaktorom Postoja Jozefom Majchrákom, o vzťahu kresťanstva a ekológie či o bioinžinierstve a otázkach, ktoré z neho vyplývajú.

Napriek prudkému lejaku sa na sobotňajší výstup na Ďumbier odhodlalo 48 kresťanských demokratov, na vrchol vyšlo 23 z nich.

Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo