Ako chrániť deti pred gender? Taliani majú rady pre rodičov

Krátky kurz sebaobrany pred rodovou ideológiou na školách. Tak by sa dal nazvať manuál pre rodičov, ako chrániť svoje deti pred zavádzaním gender ideológie, ktorá sa začína rozvíjať v talianskych školách.

Manuál s 12 radami vypracovali organizácie La Manif Pour Tous Italia a Forum delle Associazioni Familiari dell’Umbria.

„Je správne, že sa deti vedú k rešpektovaniu dôstojnosti každého človeka bez rozdielu. Avšak pod zámienkou údajnej homofóbie tým organizácie LGBT sledujú skutočný cieľ, ktorým je zmena vzdelávania detí v citlivých oblastiach morálky a sexuality. Pritom najväčší nárok vzdelávať deti v týchto oblastiach má rodina. Je to jednoducho neakceptovateľné,“ uviedol hovorca hnutia La Manif Pour Tous Italia Filippo Savarese.

Dvanásť rád (skrátené): 

 1. Pred zápisom dieťaťa do školy si pozorne prezrite učebné plány, vrátane voliteľných vzdelávacích projektov. Treba sa zamerať na kľúčové slová ako gender, homofóbia, stereotypy či medzirodové vzťahy a podobne.

 2. Na začiatku školského roka kandidujte za zástupcov triedy, alebo aspoň voľte rodičov s vašimi názormi na túto oblasť. Treba mať informácie či už od učiteľov alebo zástupcov triedy o vyučovacom procese a jeho obsahu.

 3. Aspoň raz za týždeň kontrolujte deťom zošity.

 4. Často pozerajte webstránku školy, či neorganizujú rôzne externé prednášky alebo besedy pre žiakov na tému gender.

 5. Ak škola chystá školenia gender pre rodičov a učiteľov, vypýtajte si k tomu materiály a porovnajte ich s tým, čo tvrdia konzervatívne organizácie.

 6. Ak takéto školenia či besedy robí škola pre žiakov, spustite ALARM. Spojte sa s ďalšími rodičmi, prípadne učiteľmi a dajte si neformálne stretnutie.

 7. Žiadajte (máte na to právo) každý detail o pripravovanej akcii – kto ju organizuje, čo bude obsahovať a podobne.

 8. Po neformálnom stretnutí iniciujte zasadnutie triednej rady.

 9. Oslovte ďalšie organizácie.

 10. Ak by škola odmietla vypočuť vašu žiadosť, obráťte sa na príslušného školského úradníka s listom, aby bola akcia zrušená. Uveďte, že ak by škola podujatie organizovala, s odvolaním sa na článok 30 Ústavy vezmete v tom momente svoje deti zo školy.

 11. Ak nastane tento prípad, požiadajte o pomoc príslušné organizácie, aby ste sa mohli obrátiť na ministerstvo a ďalšie úrady.

 12. A čo treba robiť neustále? Sprevádzajte deti, učte sa s nimi. Pripravujte ich adekvátne ich veku správnym spôsobom na to, aby dokázali čeliť rodovej ideológii, keď sa s ňou stretnú. Vysvetlite im svoje kroky, povedzte im, že v tom nie sú samy. Spojte sa s ďaľšími rodičmi. V jednote je sila.

Celé Vademecum pre rodičov si môžete stiahnuť TU. (v taliančine).

Pavol Rábara
Foto: Flickr.com

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo