Poľsko prijme 60 kresťanských rodín zo Sýrie

Poľsko prijme 60 kresťanských rodín zo Sýrie. Rozhodnutie vlády zverejnila v utorok premiérka Ewa Kopaczová, informovala poľská agentúra PAP a televízia TVN24.

Poľská premiéra Ewa Kopaczová

Podľa premiérky Kopaczovej si v Sýrii barbarsky prenasledovaní kresťania zaslúžia pomoc kresťanskej krajiny, akou je Poľsko. Podobne ako v prípade utečencov z Donbasu ráta kabinet vo Varšave s pomocou zo strany jednotlivých samospráv, zdôraznila predsedníčka poľskej vlády. Dodala, že prijatie treba dôkladne pripraviť vrátane precízneho harmonogramu postupu. Žiadny konkrétny termín však v tejto súvislosti nespomenula.

Rozhodnutie o prijatí sýrskych kresťanov sa spečatilo po pondelkovom stretnutí šéfov rezortov zahraničných vecí a vnútra Grzegorza Schetynu a Teresy Piotrowskej. Zúčastnili sa na ňom aj predstavitelia nadácie Estera, ktorá sa venuje pomoci utečencom zo Sýrie.

Podobný krok očakávajú od slovenskej vlády aktivisti zo Spoločenstva Ladislava Hanusa. Tí chcú premiéra Roberta Fica presvedčiť, aby migračný úrad udelil azyl stovke rodín zo Sýrie a Iraku. Hľadajú preto dobrovoľníkov, ktorí utečeneckým rodinám prakticky pomôžu. Projekt sa volá Kto pomôže, keď nie my. 

TASR, rp
Foto: Flickr.com

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo