Trnava prehrala v Plovdive 0:2

Hráč Trnavy Rafael Tavares a hráč Plovdivu Stephen Eze. FOTO TASR - Lukáš Grinaj

Oba góly strelil domáci kapitán Dimitar Iliev z jedenástok.

Len vďaka podpore od našich čitateľov vám prinášame aktuálne spravodajstvo. Podporte nás, prosíme.

Futbalisti FC Spartak Trnava prehrali vo štvrtkovom úvodnom stretnutí 2. predkola Európskej ligy na pôde bulharského Lokomotivu Plovdiv 0:2.

Oba góly strelil domáci kapitán Dimitar Iliev z jedenástok. Odveta sa odohrá o týždeň 1. augusta na Štadióne Antona Malatinského v Trnave.

Hostia stihli skompletizovať prestup Van Kessela včas a tréner Cheu ho okamžite zaradil do základnej zostavy. Trnava bola na začiatku nebezpečnejšia, pohrozila dvoma štandardnými situáciami v podaní Lovata. Po tej druhej vrátil loptu do šestnástky Dangubič a k hlavičke sa dostal Van Kesselov kolega na hrote útoku Tavares, ale nezakončil presne.

Na opačnej strane mal Rusov prvú prácu v 11. minúte, keď naňho vyslal nepríjemnú strelu Ožbolt. Pozornosť trnavského brankára onedlho vyskúšal aj Aralica. Van Kessel sa vo svojej prvej príležitosti ocitol v 18. minúte, nabehol si na prihrávku medzi obrancov, ale loptu poslal tesne vedľa žrde. Po vyše polhodine hry technicky vystrelil Iliev, aj tentoraz zakročil Rusov, ktorý však už po rovnakom mikrosúboji inkasoval v 39. minúte. Hlavný rozhodca Christofi odpískal po kontakte Menicha s Cvetanovom jedenástku a Iliev z bieleho bodu otvoril skóre.

Po zmene strán boli aktívnejší domáci, ktorí chceli nadviazať na otvárací zásah. Aralica si nabehol medzi obrancov Menicha a Mesíka, ale vo vyloženej šanci netrafil priestor troch žrdí. Ďalšiu nádejnú akciu potiahol Karagaren, ktorého zastavil Záhumenský, arbiter tentoraz nenariadil jedenástku, no o pár sekúnd neskôr už áno. Previnil sa Oršula a Iliev aj druhú ponúknutú možnosť suverénne premenil.

Plovdiv sa po tomto momente posadil ešte viac na koňa a kontroloval zápas, príležitosť sa črtala pre Ožbolta, ktorého vďaka návratu do defenzívy odzbrojil kapitán Halilovič. Trnavčania si v závere vypracovali sériu rohových kopov, ale nevyťažili z nich kontaktný zásah a v domácej odvete musia doháňať dvojgólové manko.