Kauza „špendlíkovej mníšky": polícia trestný čin nenašla

Rehoľná sestra Ľudovíta z Kysúc nespáchala žiaden trestný čin, keď na náboženstve pichla deti špendlíkom, aby im symbolicky priblížila Ježišovo utrpenie. 

"Kauzu" otvorila TV Markíza koncom marca

Prípad preverovala polícia na základe anonymného podnetu ako podozrenie z ublíženia na zdraví v štádiu pokusu. Záver polície hovorí, že nešlo o trestný čin, nanajvýš o priestupok.

Policajti preto odovzdali prípad Okresnému úradu v Žiline na prejednanie podozrenia z priestupku proti občianskemu spolunažívaniu, informoval Postoy.sk žilinský policajný hovorca Radko Moravčík.

Ak by na okresom úrade rozhodli, že rehoľníčka sa dopustila priestupku, hrozí jej maximálne pokuta vo výške 33 eur.

Kauzou začal žiť bulvár koncom marca, otvorila ju reportáž televízie Markíza. Prvák Adamko prišiel zo školy v Kysuckom Novom Meste, keď si jeho mama všimla, že má na ruke ranku. „Aspoň vidíte, že ako Ježiš trpí, keď vy robíte niečo zlé,“ povedala podľa chlapcových slov sestrička na náboženstve.

„V súvislosti s preberanou témou o utrpení Ježiša Krista a osobným hriechom pre hlbšie pochopenie a vcítenie sa do problematiky mohli deti dobrovoľne a bez akéhokoľvek nútenia precítiť jemnú bolesť,“ zverejnila Markíza stanovisko sestry Ľudovíty.

Medzičasom prišlo na prokuratúru trestné oznámenie od anonyma, ktorému sa venovala polícia. Sestra Ľudovíta už učí náboženstvo na inej škole, napísal začiatkom mája denník Plus Jeden deň. Rodičom sa osobne ospravedlnila.

Pavol Rábara
Foto: reprofoto TV Markíza

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo