Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
18. júl 2019

Kresťanská koalícia

Kto si do nich ešte nehodil kameňom (a je bez hriechu)?
Kresťanská koalícia

Za ich chybné politické rozhodnutia a postoje, nedostatok síl navzájom si odpustiť, za niekoho dočmáraný verejný status kresťana...

Ja sa nehodlám. Bojujem s brvnom.

Sú to naši terajší kresťanskí politickí lídri. Nemajú prázdne ruky, všetci majú zhodnotené denáre. Spomeniem len pár. Srdcia otvárajúca dobrá zvesť. Roztvorené okná pre nový vzduch. Zápalistá ochrana žien a práv rodiny. Neutíchajúci občiansky hlas. Dávidov prak vrhnutý na korupčno-klientelisticko-mafiánskeho goliáša. Čerstvý charizmatický vánok. Uzdravujúce slová nielen pre manželov. Umnosť, zdedená, rokmi zdokonaľovaná, napriek šedinám neúnavne prezentovaná.

Im patrí moja vďaka a úcta. Rozhodli  sa, na rozdiel od nás ostatných, vziať na svoje plecia spoluzodpovednosť za spoločnosť. Možno nie všetci na začiatku s vedomím, že ako exponované osobnosti pre svoje kresťanské postoje budú neustále pod mediálnou lupou, často presahujúcou maximálne zväčšenie, s výraznými optickými chybami.

Nechcem unúvať triviálnou štatistikou výsledkov nedávnych volieb, či sofistikovanými analytic tools, len hovoriť ústami laického kresťana.

Budem hovoriť len za seba, ak od nich očakávam uzdravenie slovenskej kresťanskej politiky, ktorá bude svetlom, soľou, nepolarizujúca, ale zjednocujúca konzervatívnych voličov, oslovujúca aj nekresťanov? 

S akčným, vždy aktuálnym volebným programom, napísaným na Mojžišových tabuliach, zjednotení predsedníckou stoličkou, po mene ktorého majú svoj názov.

Keď podľa toho budú spoznávať voliči, že sú kresťania, ak sa budú navzájom milovať.

Keď ako Boží vyvolenci, svätí a milovaní, si oblečú hlboké milosrdenstvo, láskavosť, pokoru, miernosť a trpezlivosť. Začnú sa znášať navzájom a odpúšťať si, ak by mal niekto niečo proti druhému.  

Inzercia

Bude to jediné historické hnutie s otvorenou náručou pre všetkých „zblúdených“?

Alebo Kresťanská koalícia (KDH+KÚ+KDŽP+ODVÁŽNE)?

Keď zmyslom predvolebných dohôd a koaličných zmlúv bude naplnenie hlboko v srdci vpísanej túžby budovať Božie kráľovstvo. A ich plnenie garantované nie straníckou poslušnosťou, ale hlasom svedomia. 

Muselo by mu však predchádzať rozhodnutie odvážne sa odstrihnúť a zostať len Odvážne, zanechať slovník cudzích slov, opustiť nespravodlivého sudcu, odohnať vlkov v hnedom ovčom rúchu, zabudnúť na túžby ega...

Môžeme ich v tom nechať samých a všetkým ukazovať na smietku v ich oku.

Alebo každý z nás priložiť zopäté ruky.

 

Zatiaľ sa mi nedarilo vyrobiť perpetuum mobile pre dvoch, na lietanie v oblakoch. Návod už mám: jeden máva krídlami, druhý do nich fúka; nik sa neunaví, navzájom striedajú sa. Za ruky sa držať musia, ináč nepoletia.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.