Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
15. júl 2019, 15:27

V Iráne zatkli pre špionáž francúzsko-iránsku akademičku

V Iráne zatkli pre špionáž francúzsko-iránsku akademičku

Ilustračné foto: TASR/AP

Antrolopogičke bránia v kontakte s konzulárnymi úradníkmi.

Francúzsko-iránsku akademičku z prestížneho Parížskeho inštitútu politických vied (Sciences Pro) zatkli v Iráne a bránia jej v kontakte s konzulárnymi úradníkmi.

Informovala o tom v pondelok agentúra AFP s odvolaním sa na francúzske ministerstvo zahraničných vecí.

"Francúzsko vyzýva iránske úrady, aby úplne vysvetlili situáciu (Fariby) Adelkhahovej, a opakuje svoje požiadavky, obzvlášť pokiaľ sa týka okamžitého umožnenia konzulárneho prístupu," píše sa vo vyhlásení ministerstva.

Iránske médiá pôsobiace v zahraničí uviedli, že antrolopogičku Adelkhahovú zatkli pre podozrenie zo špionáže.

 

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 7 hodinami
pred 7 hodinami

Prepad HDP v 19-člennej eurozóne bude v tomto roku horší, ako sa očakávalo – na úrovni 8,7 %. Vyplýva to z letných ekonomických prognóz, ktoré v utorok predstavila Európska komisia. Exekutíva EÚ ešte v máji, v rámci svojich jarných prognóz, predpovedala pre eurozónu pokles o 7,7 %. (TASR)

pred 8 hodinami

Pred pár dňami sa na YouTube objavil nový hodinový videorozhovor s Thomasom Sowellom, pozoruhodným konzervatívnym mysliteľom, o ktorom sme písali len nedávno. Čerstvý deväťdesiatnik v ňom predstavuje svoju novú knihu o fenoméne takzvaných „charter schools“, flexibilných škôl, v ktorých americký ekonóm vidí potenciál na prekonanie vzdelávacej priepasti medzi bielymi, čiernymi a hispánskymi žiakmi v USA. 

pred 8 hodinami

Za odvolanie predsedu parlamentu Borisa Kollára hlasovali aj koaliční poslanci Miroslav Kollár a Ján Benčík (obaja Za ľudí). Poslanecký klub Za ľudí pritom avizoval, že sa na hlasovaní nezúčastní. Za odvolanie Kollára hlasovalo päť poslancov. (TASR)

pred 8 hodinami

Počet úmrtí na koronavírus presiahol v Európe 200-tisíc. Vyše dve tretiny zaznamenaných mŕtvych pripadajú na štyri štáty – Britániu, Taliansko, Francúzsko a Španielsko. Celkovo sa koronavírusom nakazilo 2 751 606 ľudí po celej Európe. (TASR)

pred 8 hodinami

Prezidentka Zuzana Čaputová prijala ministra životného prostredia Jána Budaja. Pri starých environmentálnych záťažiach, ktorých je na Slovensku až dvetisíc, je problémom vymožiteľnosť práva a utajovanie geologických správ a posudkov, konštatovali po stretnutí. (TASR)