Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
23. máj 2015

Fico dnes ohlási druhý balíček po zjazde Smeru, lacnejšie autobusy nebudú

Balík populárnych opatrení sa doťahuje na poslednú chvíľu, lacnejšie autobusy v ňom napokon nebudú. Vládna strana Smer-SD predstaví dnes po rokovaní Snemu v Bratislave druhý sociálny balíček. Mal by podporiť mladé rodiny aj niektoré oblasti hospodárstva, napríklad cestovný ruch. Mali by v ňom byť o...

Balík populárnych opatrení sa doťahuje na poslednú chvíľu, lacnejšie autobusy v ňom napokon nebudú.

Vládna strana Smer-SD predstaví dnes po rokovaní Snemu v Bratislave druhý sociálny balíček. Mal by podporiť mladé rodiny aj niektoré oblasti hospodárstva, napríklad cestovný ruch. Mali by v ňom byť opatrenia aj na podporu hospodárskeho rastu.

Balík bude podľa predsedu vlády Roberta Fica (Smer-SD) obsahovať aj projekty, ktoré majú naďalej podporovať hospodársky rast Slovenska. Pôjde napríklad o investície do zatepľovania rodinných domov. V balíku by sa malo objaviť tiež zníženie dane z pridanej hodnoty na potraviny či zvýšenie minimálnej mzdy.

Pôvodne sa hovorilo aj o tom, že k vlakom zadarmo by sa mali vďaka druhému sociálnemu balíku pridať aj lacnejšie autobusy. Napokon sa však v balíčku objaviť nemajú.

Komplexné nové riešenie autobusovej a vlakovej dopravy predstaví vládna strana Smer-SD až v treťom sociálnom balíčku. Ten má byť známy začiatkom roka 2016. Premiér avizoval iné prekvapenia.
Druhý sociálny balíček reaguje na pokračujúci hospodársky rast. Slovensko je totiž podľa premiéra krajina, ktorá je dobre rozbehnutá. "Máme povinnosť podeliť sa o tieto čísla s verejnosťou," uviedol predseda vlády.

TASR

Inzercia

Odporúčame

Amnesty: Obe strany páchajú na Ukrajine vojnové zločiny

Amnesty: Obe strany páchajú na Ukrajine vojnové zločiny

Obe strany konfliktu na východe Ukrajiny takmer denne páchajú vojnové zločiny, vrátane mučenia a hromadného zabíjania vojnových zajatcov, uviedla dnes organizácia Amnesty International. Organizácia sa v najnovšej správe odvoláva na výpovede bývalých zajatcov z oboch strán, ktorí hovorili o krutom b...

KDH opäť neuspelo s návrhom zaviesť školské autobusy

KDH opäť neuspelo s návrhom zaviesť školské autobusy

Školské autobusy sa zavádzať nebudú. KDH ani dnes neuspelo so svojím opakovaným návrhom zabezpečiť takýto typ dopravy pre žiakov. O zavedenie školských autobusov sa KDH usiluje už roky, dosiaľ neúspešne. Hnutie pripomína, že systém školských autobusov majú vo viacerých vyspelých krajinách. "A to ni...

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.