Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
21. máj 2015

Čína žiada náboženské skupiny, aby prisahali oddanosť štátu

Čínska vláda žiada náboženské skupiny v krajine, aby prisahali oddanosť štátu. Prezident Si Ťin-pching v stredu varoval, že náboženstvá musia byť nezávislé od zahraničného vplyvu, píše agentúra AP. ryza.jpg Čínsky prezident Si Ťin-pching "Je potrebné sa aktívne usilo...

Čínska vláda žiada náboženské skupiny v krajine, aby prisahali oddanosť štátu. Prezident Si Ťin-pching v stredu varoval, že náboženstvá musia byť nezávislé od zahraničného vplyvu, píše agentúra AP.

Čínsky prezident Si Ťin-pching

"Je potrebné sa aktívne usilovať o integráciu náboženstiev do socialistickej spoločnosti," povedal prezident na stretnutí vládnucej komunistickej strany na vysokej úrovni. Deklarovaným cieľom stretnutia bolo zjednotiť nestranícke skupiny a jednotlivcov. Si Ťin-pching dodal, že úsilie strany v náboženskej oblasti by malo byť zamerané na to, aby si pre seba získala srdcia a mysle verejnosti.

V oblasti náboženskej politiky zastáva čínska vláda od 90. rokov 20. storočia názor, že nepriateľské zahraničné sily môžu využiť náboženstvá, aby prenikli do čínskej spoločnosti, získali si jej populáciu a zvrhli vládu komunistickej strany.

Inzercia

K téme:
V Číne úradne odstraňujú kríže zo striech stoviek kostolov

Zdieľať

Čínska vláda zakázala prácu zahraničných misionárov, odmietla uznať akékoľvek vymenovanie do úradov zo strany zahraničných cirkevných inštitúcií vrátane Vatikánu a vyhlásila akékoľvek neregistrované cirkevné skupiny za ilegálne.

Napriek všetkému sa náboženstvá rýchlo rozšírili v krajine, ktorá trpí krízou presvedčenia. Ľudia zväčša opúšťajú komunistické hodnoty, napísala AP.

Východočínska provincia Če-ťiang od začiatku roka 2014 násilne odstránila kríže z vyše 400 kresťanských kostolov v evidentnej snahe obmedziť rýchly rast viditeľnosti kresťanských cirkví. Oficiálnym dôvodom bolo, aby kríže nedominovali výhľadu z výškových budov. Pripravuje sa dokonca zákon, ktorým sa úplne zakáže umiestniť kríže na strechách kostolov. 

TASR, rp
Foto: Flickr.com

Odporúčame

Škótska cirkev odsúhlasila homosexuálnych duchovných

Škótska cirkev odsúhlasila homosexuálnych duchovných

Škótska presbyteriánska cirkev chce rozhodnúť o možnosti stať sa duchovným pre homosexuálnych manželov. .@churchscotland votes in favour of allowing ministers in same sex civil partnerships: http://t.co/Il6LKhHncy pic.twitter.com/aUwipqiiwZ — Church of Scotland (@churchscotland) May 16, 2015 Generál...

Pomoc Slovenska odletí do Nepálu do konca mája

Pomoc Slovenska odletí do Nepálu do konca mája

Humanitárna pomoc Slovenska by do Nepálu mala odletieť do konca mesiaca máj. Po zasadnutí vlády to v stredu uviedol minister vnútra Robert Kaliňák. Kaliňák informoval, že je predbežná dohoda s Českou republikou o tom, že slovenskú pomoc odvezie český špeciál, ktorý pôjde do Nepálu vyzdvihnúť svoje ...

J&T zatvorí sedem z 20 predajní Hypernova na Slovensku

J&T zatvorí sedem z 20 predajní Hypernova na Slovensku

Majiteľ na konci júna zatvorí sedem z dvadsiatich predajní Hypernova na Slovensku. Terno Group konsoliduje predajnú sieť Hypernova. Spoločnosť sa na základe výsledkov analýzy o pôsobení hypermarketov v jednotlivých regiónoch rozhodla posilniť 13 zo súčasných 20 hypermarketov s cieľom získania väčši...

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.