Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Spoločnosť
20. máj 2015

Tím Národného stretnutia mládeže pozýva rodiny v Poprade, aby prijali pútnikov

Tím Národného stretnutia mládeže P15, ktoré sa uskutoční na prelome júla a augusta v Poprade, pripravil ďalšiu veľkú novinku. Rozhodol sa, že v dejisku stretnutia umožní miestnym prijať časť pútnikov do svojich rodín. Zakúsiť tak budú môcť osobne pohostinnosť, kultúru a zvyky Popradčanov. Pomysleným...

Tím Národného stretnutia mládeže P15, ktoré sa uskutoční na prelome júla a augusta v Poprade, pripravil ďalšiu veľkú novinku. Rozhodol sa, že v dejisku stretnutia umožní miestnym prijať časť pútnikov do svojich rodín. Zakúsiť tak budú môcť osobne pohostinnosť, kultúru a zvyky Popradčanov. Pomysleným druhým domovom sa im môžu stať na tri a viac dní. Nestanovil, koľko ľudí a na ako dlho ich chce ubytovať. Zavisí to od toho, ako sa ozvú rodiny. Forma ubytovania je na tých, ktorí ho poskytujú. Inšpirácia pochádza zo Svetových dní mládeže (SDM). Národné stretnutie mládeže na nadväzuje. Počas SDM je zvykom, že časť pútnikov prijíma hosťujúce mesto práve v rodinách. Túto možnosť ponúkajú zástupcovia tímu v celom meste.

"Pozývame vás k spolupráci. Kľúč k prihlasovaniu je jednoduchý. Pozývame rodiny, ktoré prejavia záujem ubytovať nejakých pútnikov, aby sa ozvali na e-mailovú adresu ubytovanie@narodnestretnutiemladeze.sk alebo sa prihlásili v sakristiách popradských kostolov, kde im budú poskytnuté bližšie informácie. Podobný oznam zaznel v týchto dňoch v kostoloch v Poprade. Z registrovaných účastníkov vyberieme jednotlivcov i skupiny podľa toho, koľko miest na ubytovanie je daná rodina ochotná ponúknuť. Ak účastník (účastníci) získa túto možnosť, dostane kontakt na rodinu, aby sa s ňou mohol spojiť," vysvetľuje hlavný zodpovedný za P15 Ondrej Chrvala. Ubytovací tím P15 vedie miestny popradský kaplán o. Pavol Forgáč.

Novinku zverejňuje tím po spustení ďalšej etapy príprav P15. Po tom, ako jeho členovia v uplynulých týždňoch rokovali osobne s vedením mesta, zorganizovali prijatie a diskusiu s riaditeľmi základných škôl v meste, ktoré sú v zriaďovateľskej pôsobnosti Popradu. "S Ing. Marekom Budzákom, povereným koordinátorom za mesto Poprad, sme predstavili celú koncepciu P15. Priblížili sme im i skúsenosť z R13 v Ružomberku, kde sme na ubytovanie využívali takmer všetky kapacity škôl v meste," hovorí kňaz Marek Uličný, člen centrálneho tímu, ktorý zodpovedá za vzťahy s mestom Poprad. O tom, kto bude kde a ako ubytovaný, rozhodne tím P15. V rámci registrácie vopred majú účastníci P15 zabezpečené ubytovanie v dňoch konania P15 (31. 7. – 2. 8. 2015). Tím P15 im garantuje, že zabezpečí základné ubytovanie, čo znamená, že mladí budú spať v školách, triedach alebo telocvičniach.

Základnú informáciu dostanú účastníci pred a po príchode na Národné stretnutie mládeže do Popradu. Na predchodcovi P15 - Národnom stretnutí mládeže R13 v Ružomberku, kde prišlo okolo 2 500 mladých ľudí zo Slovenska i zahraničia, napríklad všetci, ktorí si objednali ubytovanie, dostali určitú farbu náramku, podľa ktorého boli pridelení do ubytovacieho zariadenia. Vstup do ubytovacieho zariadenia bol umožnený len s náramkom farby pridelenej pre dané ubytovacie zariadenie. Ubytovanie chlapcov a dievčat bolo oddelené. Podobne to bude prebiehať i v Poprade. Všade tím zabezpečí rešpektovanie ubytovacieho poriadku a večierky. Platiť bude i prísny zákaz konzumácie alkoholických nápojov a iných návykových látok.

Komunikačný tím P15

Inzercia

Odporúčame

Spustili anketu o najobľúbenejšiu kresťanskú knihu roka 2014

Spustili anketu o najobľúbenejšiu kresťanskú knihu roka 2014

Druhý ročník ankety, v ktorej si kresťania zvolia kráľovnú kníh, bude počas mesiaca máj 2015 na stránke Biblika.sk. biblika_banner2.jpg „Po úspešnom prvom ročníku, do ktorého sa zapojilo viac ako 1 100 milovníkov kníh, sme sa rozhodli, že v ankete musíme pokračovať,“ ...