Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Komentáre a názory
18. máj 2015

Súmrak na Súmračnej – aký balíček zastaví sklamanie voličov z Fica?

Môžeme očakávať ďalšie balíčky, pred voľbami v hustejších intervaloch.  fici-tit.jpg Predvolebné prieskumy sú síce len odhadom skutočného konania občanov v parlamentných voľbách. Každej agentúre vychádzajú inak, jedni majú vyššie KDH, iní SNS, ďalší OĽANO. Jedno sa v...

Súmrak na Súmračnej – aký balíček zastaví sklamanie voličov z Fica?

Môžeme očakávať ďalšie balíčky, pred voľbami v hustejších intervaloch. 

Predvolebné prieskumy sú síce len odhadom skutočného konania občanov v parlamentných voľbách. Každej agentúre vychádzajú inak, jedni majú vyššie KDH, iní SNS, ďalší OĽANO.

Jedno sa však zdá byť zreteľné – Smeru Váhostav ublížil. Lepšie povedané, ublížil si sám, keď vláda svojimi „riešeniami“ iba pokrivkávala za návrhmi médií a opozície.

Náplasti na Váhostav

Predstava Juraja Širokého s drinkom pri bazéne na Bahamách, ako si so spokojným úškrnom užíva peniaze, ktoré nevyplatil stavbárom na diaľnici pri Vrútkach, je pre priemerného Slováka ako feferónkou do oka. Keď už neotvorí oči nespravodlivosť, aspoň závisť zaberie.

Ficove chabé pokusy presvedčiť voličov, ako tvrdo bojuje s majiteľmi Váhostavu a aké je nemožné dostať z nich peniaze, sa vzápätí rozplynuli v odhaleniach médií o pozadí stavebnej firmy a prepojeniach jej majiteľov ako sneh na kysuckých lazoch, keď sa doň oprie májové slnko.

Smer sa snažil vybŕdnuť zo šlamastiky udatným bojom o Gabčíkovo aj zmanažovaním gladiátorského súboja Procházka – Matovič. Zdá sa však, že pomôcť môže len ďalší sociálny balíček, ohlásený čoskoro na straníckom zjazde.

Malo by v ňom byť všeličo od lacnejších autobusov cez vyššiu minimálnu mzdu a vianočné dôchodky až po dovolenkové poukážky pre rodiny.

Čo z toho, že do volieb je ešte pár mesiacov a ľudia si už teraz nepamätajú vlaky zadarmo, zníženie odvodov pre brigádnikov a investície do škôlok. Môžeme preto očakávať ešte ďalšie balíčky, pred voľbami v hustejších intervaloch.

Inzercia

Hľadá sa užitočný hlupák

Kľúčovou otázkou sa stáva, s kým bude Smer takto o rok vládnuť, keď na parlamentnú väčšinu mu vo voľbách zjavne nevyjde. Dokonca ani spolu so Slovenskou národnou stranou, ukazuje najnovší prieskum Focusu.

K téme: 
Váhostav potápa Smer, klesá k tretine v parlamente

Zdieľať

Potrebovali by do vlády ešte jedného partnera. Kto bude tým užitočným hlupákom, ktorý si pre pár rokov pri koryte zničí politickú budúcnosť koalíciou so Smerom ako naposledy Vladimír Mečiar, ukáže budúcnosť.

Slabosť Smeru využíva najmä SNS, ktorá preberá jeho konzervatívnych voličov jednoznačnými postojmi v bioetických a morálnych otázkach. Podarilo sa jej tak dostať z tretej do viac ako päťpercentnej druhej ligy, podobne ako sa k tomu blíži Strana maďarskej komunity.

Na druhej strane balansuje na hranici vypadnutia z nej Sloboda a solidarita, do tretej ligy na úrovni dvojpercentných TIPu, Novy a KSS sa, zdá sa, definitívne zaradila SDKÚ.

Nie vyššie ako po štvrtú ligu to vytiahli nové strany Skok a Šanca, podobne ako ĽSNS a Strana zelených. Ostanú životným koníčkom svojich zakladateľov a mecenášov. Možno povedať aj našťastie, veď takéto výťahy k moci do slovenského parlamentu nikdy nič dobré nepriniesli.

Peter Kremský
Foto: TASR

Odporúčame

Genocída? Dokedy bude viesť Islamský štát náboženské čistky?

Genocída? Dokedy bude viesť Islamský štát náboženské čistky?

Rád by som začal citáciou z Dabiq – online publikácie Islamského štátu (ISIS) - adresovanej kresťanskému svetu, ktorá hovorí: „Dobyjeme váš Rím, zlomíme vaše kríže a zotročíme vaše ženy, s Alahovým oprávnením...“ Abu Bakr Naji, jeden z intelektuálnych lídrov ISIS, publikoval online knihu, v ktorej ...

Kedy mali sexuálni revolucionári pravdu?

Kedy mali sexuálni revolucionári pravdu?

Najnovší obhajcovia sexuálnej revolúcie – toho veľkého bahniska, ktoré pozostáva z obsahu stoky, ľudskej biedy, rozpadu rodiny, hrubej zábavy a právnikov – nám hovoria, že najradikálnejšia antropologická ruptúra, akú ľudstvo pozná, oddelenie manželstva od rodenia detí a jasných faktov prírody, nebud...