Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
18. máj 2015

Tvrdé islamské pravidlá v Mósule - ramadán a brady pre mužov, ženy sedia doma

Brady, práca nie viac ako dve hodiny denne, zákaz vychádzania pre ženy. Pôstny mesiac podľa Islamského štátu. Príslušníci extrémistickej organizácie Islamský štát (IS) žiadajú obyvateľov irackého mesta Mósul, aby sa počas pôstneho mesiaca ramadán správali podľa nových prísnych pravidiel. Ramadán sa...

Brady, práca nie viac ako dve hodiny denne, zákaz vychádzania pre ženy. Pôstny mesiac podľa Islamského štátu.

Príslušníci extrémistickej organizácie Islamský štát (IS) žiadajú obyvateľov irackého mesta Mósul, aby sa počas pôstneho mesiaca ramadán správali podľa nových prísnych pravidiel. Ramadán sa tento rok začne 18. júna a potrvá do 17. júla.

Počas pôstneho mesiaca úradníci a robotníci budú smieť pracovať len dve hodiny denne. Zvyšnú časť dňa budú venovať modlitbám. Podľa nových pravidiel nesmú ženy počas ramadánu vôbec vychádzať z domov, informovala kurdská televízna spoločnosť Rudaw s odvolaním sa na miestny zdroj. Zdroj nespresnil, aký trest bude nasledovať po nedodržaní týchto nových pravidiel. 

Svoje nové nariadenia zverejnili islamisti v Mósule prostredníctvom miestnych televíznych kanálov a plagátov. V máji IS mužom v Mósule zakázal, aby sa holili. Duchovní v miestnych mešitách vo svojich kázňach veriacich mužov upozornili, že ak si oholia bradu, čaká ich trest, pretože holá brada protirečí pravidlám šaríe.

Inzercia

IS, v ktorého radoch podľa americkej CIA bojuje asi 30 000 mužov, vlani v lete vyhlásil na obsadených územiach Iraku a Sýrie kalifát a snaží sa jeho územie rozširovať. Proti IS sa zatiaľ nevytvoril jednotný front.

V Sýrii a Iraku s ním bojujú vládne sily, ktoré podporuje medzinárodná koalícia na čele s USA. Do bojov sa zapojili aj kurdské polovojenské jednotky zo Sýrie a Iraku. Boje si už vyžiadali tisíce obetí na životoch, stovky tisíc ľudí opustili svoje domovy a tisíce ďalších sú rukojemníkmi IS.

TASR

Ilustračné foto - TASR

Odporúčame

Škótska cirkev odsúhlasila homosexuálnych duchovných

Škótska cirkev odsúhlasila homosexuálnych duchovných

Škótska presbyteriánska cirkev chce rozhodnúť o možnosti stať sa duchovným pre homosexuálnych manželov. .@churchscotland votes in favour of allowing ministers in same sex civil partnerships: http://t.co/Il6LKhHncy pic.twitter.com/aUwipqiiwZ — Church of Scotland (@churchscotland) May 16, 2015 Generál...

Pekárne pečú chlieb a rožky so stratou, môžu ich prestať vyrábať

Pekárne pečú chlieb a rožky so stratou, môžu ich prestať vyrábať

Pekári varujú pred hromadným prepúšťaním, veľké pekárne sú už tretí rok v strate. Únia priemyselných pekárov (ÚPP) SR varuje pred hromadným prepúšťaním. Ak sa politika obchodných reťazcov nezmení, hrozí, že niektoré podniky skrachujú a o prácu príde 3000 zamestnancov pekární. Väčšina veľkých pekár...

Váhostav potápa Smer, klesá k tretine v parlamente

Váhostav potápa Smer, klesá k tretine v parlamente

Smer v máji výrazne stratil sympatie voličov, najviac rástli pri SNS a SMK, či OĽANO. Ak by sa konali voľby v máji, do parlamentu by sa dostalo osem politických strán. Z nich najväčšie preferencie má Smer-SD, a to 33,2 percenta. To predstavuje 58 mandátov. Oproti aprílu, keď získal 37,4 percenta, ...

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.