Bratislava vidí homosemafory ako zaujímavý nápad

Magistrátu Bratislavy sa pozdáva myšlienka homosexuálnych semaforov, ktoré zaviedla Viedeň. „Je to zaujímavý nápad,“ uviedla pre Postoy.sk hovorkyňa hlavného mesta Ivana Skokanová.

Viedenské úrady nainštalovali na 47 križovatkách špeciálne semafory, ktoré namiesto tradičných postáv zobrazujú páry - muža a ženu, dve ženy či dvoch mužov. Hovorkyňa slovenskej metropoly hovorí o potrebe vyhodnotiť takúto aktivitu. „Dôležité je však vyhodnotenie akcie vo Viedni z hľadiska jej vplyvu na mieru tolerancie obyvateľov v danej veci,“ vyjadrila sa Skokanová. Zároveň však dodala, že u nás by takéto riešenie momentálne nebolo v súlade s dopravnou legislatívou.

Špeciálna svetelná signalizácia zostane na uliciach Viedne do júna. V tomto období sa totiž v meste konajú viaceré podujatia spojené s témou tolerancie, vrátane charitatívnej akcie Life Ball na podporu ľudí s vírusom HIV alebo chorobou AIDS.

Iniciatíva sa v Rakúsku stretla s kritikou pravicovej Slobodnej strany Rakúska, podľa ktorej je tento krok v rozpore s dopravnými predpismi a ide o mrhanie peniazmi daňových poplatníkov.

Pavol Rábara, TASR
Foto: autor

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo