Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
16. máj 2015

Účinkovala v klipe Aliancie za rodinu, dostala cenu od KBS

Natália Žembová zo spotu Aliancie za rodinu dostala „novinársku cenu“ Konferencie biskupov Slovenska. Dnes už bývalá moderátorka RTVS účinkovala v klipe počas materskej dovolenky. Teraz je hovorkyňou KDH. V referendovom spote, ktorý televízie odmietli vysielať, Žembová podľa KBS jasne vyjadrila s...

Natália Žembová zo spotu Aliancie za rodinu dostala „novinársku cenu“ Konferencie biskupov Slovenska. Dnes už bývalá moderátorka RTVS účinkovala v klipe počas materskej dovolenky. Teraz je hovorkyňou KDH.

V referendovom spote, ktorý televízie odmietli vysielať, Žembová podľa KBS jasne vyjadrila svoj postoj k rodine. „Pre medializovanú kauzu musela rozviazať pracovný pomer s RTVS. Svojím životom dokazuje, že jej na rodine, manželstve a deťoch skutočne záleží,“ uviedla TK KBS. Žembová bola tri roky v reholi Misijných sestier Služobníc Ducha Svätého. Dnes je matkou troch detí. 

Cenu Andreja Radlinského si prevzala Žembová v piatok večer v Katedrále sv. Martina v Bratislave. Ďalšími dvomi laureátmi sa stali kňaz Branislav Bukovský in memoriam a novinár Ján Felix. Ocenení si prevzali pamätnú plaketu a odmenu tisíc eur.

Inzercia

K téme:
Moderátorka Žembová: Budem bojovať za záchranu pravých rodinných hodnôt

Zdieľať

Zmyslom ceny Andreja Radlinského je vyjadriť vďaku Katolíckej cirkvi na Slovensku ľuďom, ktorí sa zaslúžili o rozvoj kresťanských masmédií, alebo svojimi dielami, či svojou činnosťou pravdivo a v duchu kresťanskej viery pôsobili v oblasti masmédií.

Kandidátov mohla navrhovať laická aj odborná verejnosť. Nominácie posúdili predseda Rady pre spoločenské komunikačné prostriedky KBS arcibiskup Stanislav Zvolenský, riaditeľ Spolku Svätého Vojtecha Ivan Šulík a rektor Katolíckej univerzity v Ružomberku Jozef Jarab. 

Pavol Rábara

Odporúčame

Bratislavský pochod za život sa má podobať na košický

Bratislavský pochod za život sa má podobať na košický

Národný pochod za život v Bratislave by sa v septembri nemal výrazne líšiť od svojho košického predchodcu. O veľkých zmenách v porovnaní s akciou v roku 2013 organizátori nehovoria, no súčasne chystajú aj niekoľko noviniek.  „Chceme, aby sa to podobalo na Košice. Kam sa to posunie, bude záležať aj ...

OĽaNO aj Hlina chcú dobrovoľnú účasť na sexuálnej výchove

OĽaNO aj Hlina chcú dobrovoľnú účasť na sexuálnej výchove

Zaviesť možnosť pre rodičov, zákonných zástupcov žiakov, ako aj pre žiakov samotných odmietnuť účasť na vyučovaní obsahujúcom sexuálne správanie či poznatky o eutanázii bez akejkoľvek sankcie a povinnosti si takúto hodinu nahrádzať na inom vyučovacom predmete. To je podstata návrhu novely školského...

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.