Matovič tvrdí, že Veronika Remišová prechádza do strany Andreja Kisku

Matovič tvrdí, že Veronika Remišová prechádza do strany Andreja Kisku

Na snímke poslanci NR SR vpravo Igor Matovič a vľavo Veronika Remišová. FOTO TASR - Martin Baumann

Igor Matovič v reálcii O 5 minút 12 povedal, že bývalá predsedkyňa poslaneckého klubu OĽaNO Veronika Remišová prechádza do strany Andreja Kisku Za ľudí. Podľa jeho slov k prvému stretnutiu Remišovej s Kiskom došlo už v decembri v roku 2018.

Veronika Remišová však tvrdí, že sa s Andrejom Kiskom rozprávala prvýkrát o politickej budúcnosti a jeho novej strane len minulý mesiac.

Podľa jej slov tvrdenie Igora Matoviča o pravidelných stretnutiach prebiehajúcich od decembra minulého roka medzi ňou a Andrejom Kiskom nie je pravdivé. 

"Takéto nepravdivé útoky pokladám za zbytočné, keďže nám ide o spoločný cieľ – dobre spravované Slovensko,“ dodala Remišová.

Veronika Remišová v utorok spolu s poslankyňami Elenou Červeňákovou, Soňou Gaborčákovou, Annou Verešovou a poslanecom Jozefom Lukáčom oznámila, že v budúcoročných parlamentných voľbách už nebude kandidovať za hnutie OĽaNO.

Remišová sa zároveň vzdala aj funkcie predsedníčky poslaneckého klubu hnutia.

Poslanci vo svojom vyhlásení uviedli, že k rozhodnutiu prispelo napríklad to, že poctivá politika sa nedá robiť bez spolurozhodovania ľudí v regiónoch. Kritizovali aj to, že OĽaNO neumožnilo svojím poslancom a novým ľuďom stať sa riadnymi členmi hnutia.

Podľa vlastných slov spoluprácu s OĽaNO ukončia až na začiatku kampane pred nadchádzajúcimi parlamentnými voľbami. Poslanci majú ešte v rámci klubu dokončiť júnovú schôdzu.

Remišová sa zatiaľ k svojej politickej budúcnosti odmieta vyjadriť. Spomína sa ako možná posila strany exprezidenta SR Andreja Kisku Za ľudí.

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo