Matovič tvrdí, že Veronika Remišová prechádza do strany Andreja Kisku

Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Matovič tvrdí, že Veronika Remišová prechádza do strany Andreja Kisku

Na snímke poslanci NR SR vpravo Igor Matovič a vľavo Veronika Remišová. FOTO TASR - Martin Baumann

Igor Matovič v reálcii O 5 minút 12 povedal, že bývalá predsedkyňa poslaneckého klubu OĽaNO Veronika Remišová prechádza do strany Andreja Kisku Za ľudí. Podľa jeho slov k prvému stretnutiu Remišovej s Kiskom došlo už v decembri v roku 2018.

Veronika Remišová však tvrdí, že sa s Andrejom Kiskom rozprávala prvýkrát o politickej budúcnosti a jeho novej strane len minulý mesiac.

Podľa jej slov tvrdenie Igora Matoviča o pravidelných stretnutiach prebiehajúcich od decembra minulého roka medzi ňou a Andrejom Kiskom nie je pravdivé. 

"Takéto nepravdivé útoky pokladám za zbytočné, keďže nám ide o spoločný cieľ – dobre spravované Slovensko,“ dodala Remišová.

Veronika Remišová v utorok spolu s poslankyňami Elenou Červeňákovou, Soňou Gaborčákovou, Annou Verešovou a poslanecom Jozefom Lukáčom oznámila, že v budúcoročných parlamentných voľbách už nebude kandidovať za hnutie OĽaNO.

Remišová sa zároveň vzdala aj funkcie predsedníčky poslaneckého klubu hnutia.

Poslanci vo svojom vyhlásení uviedli, že k rozhodnutiu prispelo napríklad to, že poctivá politika sa nedá robiť bez spolurozhodovania ľudí v regiónoch. Kritizovali aj to, že OĽaNO neumožnilo svojím poslancom a novým ľuďom stať sa riadnymi členmi hnutia.

Podľa vlastných slov spoluprácu s OĽaNO ukončia až na začiatku kampane pred nadchádzajúcimi parlamentnými voľbami. Poslanci majú ešte v rámci klubu dokončiť júnovú schôdzu.

Remišová sa zatiaľ k svojej politickej budúcnosti odmieta vyjadriť. Spomína sa ako možná posila strany exprezidenta SR Andreja Kisku Za ľudí.

Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo