Americkému páru, ktorý má 12 synov, sa narodil znova chlapec

Svojho trinásteho syna privítali na svete tento týždeň manželia Jay a Kateri Schwandtovci z amerického mesta Grand Rapids v štáte Michigane. V súlade s rodinnou tradíciou nechceli pred narodením vedieť, či to bude opäť chlapec, alebo vytúžené dievčatko. Majú totiž iba synov, informovala BBC.

Dvanásť synov rodiny Schwandtovcov na snímke z augusta 2013

"Rozmýšľal som, že ak to bude dievča, neviem, ako budem reagovať," povedal 40-ročný otec tesne po tom, ako sa narodil jeho najmladší syn. Jay a Kateri už majú 12 synov vo veku od 21 mesiacov do 22 rokov.

Ich najstarší syn sa volá Tyler (22 rokov), nasledujú ho Zach (19), Drew (18), Brandon (16), Tommy (13), Vinnie (12), Calvin (10), Gabe (8), Wesley (6), Charlie (5), Luke (3) a Tucker (21 mesiacov). Ich matka konštatovala, že také množstvo detí znamená aj "veľa zmätku, chaosu, ale aj lásky".

Rodičia teraz hľadajú meno pre novorodenca a o pomoc požiadali svojich synov, chlapci sa však zatiaľ na mene nezhodli, uviedla BBC. Kateri Schwandtová má tiež 40 rokov a pochádza z rodiny so 14 deťmi. Narodila sa ako trinásta v poradí a povedala, že si uvedomujú význam, že sa im 13. dieťa narodilo 13. deň v mesiaci. 

Matke aj bábätku sa darí dobre, odpočívajú v nemocnici. Na otázku, či si rodičia trúfnu ešte aj na 14. dieťa, Jay Schwandt odpovedal: "Nikdy nehovorte nikdy".

TASR
Foto:TASR/AP

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo