Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
15. máj 2015

Dovolenkové poukážky pre rodiny meškajú, Fico sľubuje druhý balíček o týždeň

Premiér ohlási meškajúci program pomoci rodinám a turistike na straníckom sneme, do prázdnin možno distribúciu dovolenkových poukážok ťažko stihnúť. Vláda momentálne intenzívne pracuje na druhom sociálnom balíku. Predstaviť ho plánuje v sobotu 23. mája, aby ho naplnila do parlamentných volieb, ako ...

Premiér ohlási meškajúci program pomoci rodinám a turistike na straníckom sneme, do prázdnin možno distribúciu dovolenkových poukážok ťažko stihnúť.

Vláda momentálne intenzívne pracuje na druhom sociálnom balíku. Predstaviť ho plánuje v sobotu 23. mája, aby ho naplnila do parlamentných volieb, ako premiér Robert Fico ohlásil na dnešnej tlačovej konferencii v Bratislave.

Opatrenia z balíka sa majú venovať najmä podpore mladých rodín a cestovného ruchu. "Máme jedno opatrenie, ktoré by mohlo viesť k niekoľkopercentnému nárastu objemu tržieb v slovenskom turizme," avizoval Fico podľa agentúry TASR.

Mimoriadne však podľa neho záleží aj na rodinách. Balík bude podľa neho obsahovať aj projekty, ktoré majú podporovať hospodársky rast Slovenska, napríklad podporu investície do zatepľovania rodinných domov.

Presné opatrenia druhého sociálneho balíka by mali byť o týždeň predstavené na sneme strany Smer-SD. Fico avizoval, že tam presne zverejnia, ktorá opatrenia ide vláda robiť, s akou účinnosťou budú zavedené a koľko budú stáť.

Inzercia

Predpokladá sa najmä zavedenie dovolenkových poukážok pre rodiny s deťmi, ktoré bude možné použiť na zaplatenie ubytovania na Slovensku, ako aj letných táborov. Fico o týchto plánoch hovoril už v januári a marci a ich zverejnenie prisľúbil na prelome marca a apríla.

Jednotlivé ministerstvá však o konkrétnych opatrneiach zatiaľ nemajú informácie. Ak sa mechanizmus nestihne pripraviť a zrealizovať do začiatku letných prázdnin, stratí zmysel a jeho prínos bude zrejme málo citeľný. Podobne to v minulosti dopadlo so zavedením kultúrnych poukazov pre deti, ktoré sa však dali málokde uplatniť. 

Podľa posledných údajov Eurostatu rástla slovenská ekonomika v prvých troch mesiacoch tohto roka o 3,1 %, čo je zatiaľ najrýchlejšie v eurozóne. Okolité krajiny v strednej Európe však mali rast zvyčajne vyšší. 

Peter Kremský, TASR

Odporúčame

Rodiny v Európe sa hrozivo zmenšujú, detí je menej a menej

Rodiny v Európe sa hrozivo zmenšujú, detí je menej a menej

Deň rodiny už v Európe o pár desiatok rokov nebude mať kto oslavovať. V mnohých krajinách po celom svete sa oslavuje Medzinárodný deň rodín, ktorý tento rok pripadá na 15. mája. Podporuje ho aj Organizácia spojených národov (OSN), ktorej generálny tajomník Pan Ki-mun k nemu dokonca vydal špeciálne v...

OĽaNO aj Hlina chcú dobrovoľnú účasť na sexuálnej výchove

OĽaNO aj Hlina chcú dobrovoľnú účasť na sexuálnej výchove

Zaviesť možnosť pre rodičov, zákonných zástupcov žiakov, ako aj pre žiakov samotných odmietnuť účasť na vyučovaní obsahujúcom sexuálne správanie či poznatky o eutanázii bez akejkoľvek sankcie a povinnosti si takúto hodinu nahrádzať na inom vyučovacom predmete. To je podstata návrhu novely školského...

Ešte nie je jasné, koľko utečencov má Slovensko prijať

Ešte nie je jasné, koľko utečencov má Slovensko prijať

Koľko utečencov má prijať Slovensko v prvej fáze riešenia prílevu migrantov do EÚ, ešte nie je známe. Európska komisia predstavila v stredu európsky migračný program, v ktorom načrtla konkrétne opatrenia. Historicky prvá aktivácia núdzového mechanizmu má v prvom rade pomôcť členským štátom, ktoré č...

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.