Pre odoberanie detí chystajú protest pred ambasádou Nórska

Pred nórskym veľvyslanectvom v Bratislave má byť o dva týždne protest proti odoberaniu detí. Akciu organizuje v sobotu 30. mája občianske združenie Deti patria rodičom. Protestovať chcú proti praktikám nórskej sociálky.

Protest pred britskou ambasádou v Bratislave v septembri 2012, kde účastníci vyjadrili podporu Ivane Bóorovej. Anglickí úradníci Ivane a jej manželovi odobrali dvoch synov a dali ich na adopciu.

Podujatie je súčasťou celoeurópskeho protestu voči odoberaniu detí v Nórsku. „Pridávame sa k celoeurópskej vlne protestov s centrom v Oslo, kde rodičia a príbuzní položia pred nórskym parlamentom za každé svoje dieťa, ktoré bolo ukradnuté, vytrhnuté z vlastnej rodiny a nemôže sa vrátiť späť domov, symbolický kvet alebo ružu,“ napísala na svojom webe neziskovka, ktorá vznikla po kauze odobraných detí Boórových.

Na protestoch v kauze Boórových púšťali lietadielka, aby sa mohli vrátiť všetky deti z Veľkej Británie k svojej biologickej rodine. Toto gesto plánujú urobiť aj o dva týždne pred nórskou ambasádou.

Médiá naposledy písali o prípade dievčatka Maxine, ktoré odobrala nórska sociálna služba Barnevern norsko-slovenskému páru. Dva a pol mesačné deťa údajne odobrali pre nedostatočný očný kontakt matky s dieťaťom. Navyše, matka je nepočujúca. Na prípad upozornil český web Echo24.

rp
Foto: TASR/Michal Svítok

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo