Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Spoločnosť
15. máj 2015

Pre odoberanie detí chystajú protest pred ambasádou Nórska

Pred nórskym veľvyslanectvom v Bratislave má byť o dva týždne protest proti odoberaniu detí. Akciu organizuje v sobotu 30. mája občianske združenie Deti patria rodičom. Protestovať chcú proti praktikám nórskej sociálky. deti2.jpg Protest pred britskou ambasádou v Bra...

Pre odoberanie detí chystajú protest pred ambasádou Nórska

Pred nórskym veľvyslanectvom v Bratislave má byť o dva týždne protest proti odoberaniu detí. Akciu organizuje v sobotu 30. mája občianske združenie Deti patria rodičom. Protestovať chcú proti praktikám nórskej sociálky.

Protest pred britskou ambasádou v Bratislave v septembri 2012, kde účastníci vyjadrili podporu Ivane Bóorovej. Anglickí úradníci Ivane a jej manželovi odobrali dvoch synov a dali ich na adopciu.

Podujatie je súčasťou celoeurópskeho protestu voči odoberaniu detí v Nórsku. „Pridávame sa k celoeurópskej vlne protestov s centrom v Oslo, kde rodičia a príbuzní položia pred nórskym parlamentom za každé svoje dieťa, ktoré bolo ukradnuté, vytrhnuté z vlastnej rodiny a nemôže sa vrátiť späť domov, symbolický kvet alebo ružu,“ napísala na svojom webe neziskovka, ktorá vznikla po kauze odobraných detí Boórových.

Na protestoch v kauze Boórových púšťali lietadielka, aby sa mohli vrátiť všetky deti z Veľkej Británie k svojej biologickej rodine. Toto gesto plánujú urobiť aj o dva týždne pred nórskou ambasádou.

Médiá naposledy písali o prípade dievčatka Maxine, ktoré odobrala nórska sociálna služba Barnevern norsko-slovenskému páru. Dva a pol mesačné deťa údajne odobrali pre nedostatočný očný kontakt matky s dieťaťom. Navyše, matka je nepočujúca. Na prípad upozornil český web Echo24.

rp
Foto: TASR/Michal Svítok

Inzercia

Odporúčame

Nemci sú radi, že František nahradil Benedikta XVI.

Nemci sú radi, že František nahradil Benedikta XVI.

Viac ako 60 percent Nemcov pochybuje, že súčasný pápež presadí reformu cirkvi. benedikt_2.jpg Až 68 percent Nemcov považuje za dobré, že hlavou Katolíckej cirkvi je František. Medzi katolíkmi je toto číslo ešte o štyri percentá vyššie. Návrat Benedikta XVI. by si pria...

Ježiš uzdravuje aj v piatok 15.05.2015

Ježiš uzdravuje aj v piatok 15.05.2015

Ježiš uzdravuje aj v piatok 15.mája 2015. On je živý aj dnes a má rovnaký súcit s ľudským utrpením, ako v dobe Jeho verejného účinkovania. geoff_a_gina1.jpg Geoff a Gina Poulteroví „Tu prišiel k nemu istý malomocný, poklonil sa mu a vravel: “Pane, ak chceš, môžeš ma oč...