Černobyľská modlitba, Impérium musí zomrieť a ďalšie knižné tipy na leto

Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Černobyľská modlitba, Impérium musí zomrieť a ďalšie knižné tipy na leto

Prinášame niekoľko tipov na dobré letné čítanie z vydavateľstva Absynt a výhodný balíček našich kníh.

Zdá sa, že po upršanom máji sa hneď začalo leto. Teda aj čas na oddych a dobré knižné príbehy. Prinášame Vám niekoľko tipov z vydavateľstva Absynt, ale v našom eshope nájdete aj naše overené knihy.

Začnime v Rusku. Prvým tipom je novinka Impérium musí zomrieť, ktorá čitateľa zoberie o sto rokov späť do mimoriadne zaujímavej časti ruských dejín. Autorom knihy je ruský novinár Michail Zygar, ktorý napísal bestseller s názvom Všetci mocní Kremľa. Ten sme sa Vám rozhodli ponúknuť tiež, keďže ide o zaujímavé čítanie o pomeroch v Kremli a moci Vladimíra Putina.

Michail Zygar:
Impérium musí zomrieť
Revolučný pád Ruska 1900 – 1917
Kniha nám predstavuje živú drámu ojedinelého ruského experimentu s občianskou spoločnosťou, ktorú o pár rokov definitívne rozdrvil despotizmus komunistickej revolúcie. 

ZISTIŤ VIAC
 

Michail Zygar:
Všetci mocní Kremľa
Putin je Rusko. Ak bude Putin, bude aj Rusko, ak nebude Putin, nebude ani Rusko.
Ako sa z niekdajšieho reformátora stal nepriateľ Západu a majster propagandy? A kam to celé smeruje? Kniha môže pomôcť pri orientácii v spletitých labyrintoch politiky súčasného Ruska.

ZISTIŤ VIAC
 

Ďalšia kniha nás zavedie na Ukrajinu, kde sa v černobyľskej jadrovej elektrárni pred vyše 30 rokmi odohrala najväčšia jadrová apokalypsa. Vďaka seriálu Černobyľ sa opäť o tejto téme veľa hovorí, preto Vám prinášame knihu Černobyľská modlitba od laureátky Nobelovej ceny Svetlany Alexijevič.

Svetlana Alexijevič:
Černobyľská modlitba
(kronika budúcnosti)
Dvadsať rokov po jadrovej apokalypse sa autorka vracia na miesta, ktoré boli Černobyľom najviac postihnuté, rozpráva sa s ľuďmi, ktorých sa bytostne dotkla a fatálne zasiahla do ich životov.

ZISTIŤ VIAC
 

Kníhkupec z Kábulu je reportážny román od Åsne Seierstad, ktorá dva týždne po teroristických útokoch na veže Svetového obchodného centra odišla do Afganistanu, aby spoznala život bežných Afgancov.

Åsne Seierstad:
Kníhkupec z Kábulu
Reportáž zo života rodiny v Afganistane pod vládou Talibanu
Autorka strávila štyri mesiace v afganskej rodine a splynula so životom obyčajných obyvateľov Kábulu, aby ukázala, ako vplývajú turbulentné časy na bežný život. Jej pohľad na každodennosť rodiny je unikátnym svedectvom o spôsobe života, ktorý je pre Európanov takmer nepredstaviteľný.

ZISTIŤ VIAC
 

Odštartujte leto s dobrou knihou!

No a aby ste tento rok nemali dilemu, či sa vydať do sveta alebo oddychovať doma, máme pre Vás akciu – balíček inšpiratívnych rozhovorov Choďte do celého sveta a vynikajúcu knihu Buď, kde si o múdrosti, ktorá oslovuje aj po stovkách rokov. V letnom balíku si ich môžete kúpiť spolu s 50 % zľavou len za 11,90 eura.


Choďte do celého sveta + Buď, kde si
výhodný balík našich kníh

ZISTIŤ VIAC

Ďakujeme za Vašu priazeň a prejeme pekné dni.

Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo