Černobyľská modlitba, Impérium musí zomrieť a ďalšie knižné tipy na leto

Černobyľská modlitba, Impérium musí zomrieť a ďalšie knižné tipy na leto

Prinášame niekoľko tipov na dobré letné čítanie z vydavateľstva Absynt a výhodný balíček našich kníh.

Zdá sa, že po upršanom máji sa hneď začalo leto. Teda aj čas na oddych a dobré knižné príbehy. Prinášame Vám niekoľko tipov z vydavateľstva Absynt, ale v našom eshope nájdete aj naše overené knihy.

Začnime v Rusku. Prvým tipom je novinka Impérium musí zomrieť, ktorá čitateľa zoberie o sto rokov späť do mimoriadne zaujímavej časti ruských dejín. Autorom knihy je ruský novinár Michail Zygar, ktorý napísal bestseller s názvom Všetci mocní Kremľa. Ten sme sa Vám rozhodli ponúknuť tiež, keďže ide o zaujímavé čítanie o pomeroch v Kremli a moci Vladimíra Putina.

Michail Zygar:
Impérium musí zomrieť
Revolučný pád Ruska 1900 – 1917
Kniha nám predstavuje živú drámu ojedinelého ruského experimentu s občianskou spoločnosťou, ktorú o pár rokov definitívne rozdrvil despotizmus komunistickej revolúcie. 

ZISTIŤ VIAC
 

Michail Zygar:
Všetci mocní Kremľa
Putin je Rusko. Ak bude Putin, bude aj Rusko, ak nebude Putin, nebude ani Rusko.
Ako sa z niekdajšieho reformátora stal nepriateľ Západu a majster propagandy? A kam to celé smeruje? Kniha môže pomôcť pri orientácii v spletitých labyrintoch politiky súčasného Ruska.

ZISTIŤ VIAC
 

Ďalšia kniha nás zavedie na Ukrajinu, kde sa v černobyľskej jadrovej elektrárni pred vyše 30 rokmi odohrala najväčšia jadrová apokalypsa. Vďaka seriálu Černobyľ sa opäť o tejto téme veľa hovorí, preto Vám prinášame knihu Černobyľská modlitba od laureátky Nobelovej ceny Svetlany Alexijevič.

Svetlana Alexijevič:
Černobyľská modlitba
(kronika budúcnosti)
Dvadsať rokov po jadrovej apokalypse sa autorka vracia na miesta, ktoré boli Černobyľom najviac postihnuté, rozpráva sa s ľuďmi, ktorých sa bytostne dotkla a fatálne zasiahla do ich životov.

ZISTIŤ VIAC
 

Kníhkupec z Kábulu je reportážny román od Åsne Seierstad, ktorá dva týždne po teroristických útokoch na veže Svetového obchodného centra odišla do Afganistanu, aby spoznala život bežných Afgancov.

Åsne Seierstad:
Kníhkupec z Kábulu
Reportáž zo života rodiny v Afganistane pod vládou Talibanu
Autorka strávila štyri mesiace v afganskej rodine a splynula so životom obyčajných obyvateľov Kábulu, aby ukázala, ako vplývajú turbulentné časy na bežný život. Jej pohľad na každodennosť rodiny je unikátnym svedectvom o spôsobe života, ktorý je pre Európanov takmer nepredstaviteľný.

ZISTIŤ VIAC
 

Odštartujte leto s dobrou knihou!

No a aby ste tento rok nemali dilemu, či sa vydať do sveta alebo oddychovať doma, máme pre Vás akciu – balíček inšpiratívnych rozhovorov Choďte do celého sveta a vynikajúcu knihu Buď, kde si o múdrosti, ktorá oslovuje aj po stovkách rokov. V letnom balíku si ich môžete kúpiť spolu s 50 % zľavou len za 11,90 eura.


Choďte do celého sveta + Buď, kde si
výhodný balík našich kníh

ZISTIŤ VIAC

Ďakujeme za Vašu priazeň a prejeme pekné dni.

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo