Bratislavu čaká veľká zmena v cestovných poriadkoch a trasách električiek

Bratislavu čaká veľká zmena v cestovných poriadkoch a trasách električiek

Ilustračná foto: TASR - Pavol Zachar

Zmenu trasovania električiek si vyžiadala modernizácia Karlovesko-dúbravskej električkovej radiály.

Mesto Bratislava čaká od soboty 22. júna veľká prázdninová zmena v cestovných poriadkoch a trasách električiek. Zmenu trasovania všetkých električiek si vyžiadala modernizácia Karlovesko-dúbravskej električkovej radiály, ktorú spustia taktiež 22. júna. V utorok o tom informoval primátor Bratislavy Matúš Vallo.

"Ide o zmenu doterajších návykov cestujúcich, v praxi by však nemalo prísť k predĺženiu súčasných jazdných dôb medzi konkrétnymi cieľmi," vyhlásil primátor.

Počas letných prázdninových mesiacov a v septembri budú električky smerom do Karlovej Vsi jazdiť len po Molecovu ulicu. Po každej radiále v zahustených intervaloch bude jazdiť jedna linka do centra, kde bude možné prestúpiť na ostatné električkové linky. Nové trasovanie liniek znamená, že každý cestujúci sa dostane električkou do súčasného cieľa.

"Pokiaľ však cestuje medzi dvoma vzdialenejšími mestskými časťami, bude to spravidla s jedným prestupom. Hlavným prestupným uzlom sa stane Kamenné námestie a Námestie SNP," podotkol Vallo.
 

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo