Španieli zdolali Švédov 3:0, Česi vyhrali nad Čiernou Horou

Španielsko - Švédsko. FOTO TASR/AP

Slováci hrajú kvalifikačný zápas dnes o 18:00 SELČ s Azerbajdžanom.

Futbalisti Španielska zvíťazili v pondelňajšom zápase 4. kola kvalifikácie EURO 2020 nad Švédskom 2:0 a sú na čele tabuľky F-skupiny s plným počtom 12 bodov.

Na štadióne Santiaga Bernabeua v Madride rozhodli o triumfe v druhom polčase, keď sa strelecky presadili z penalty Sergio Ramos a Alvaro Morata.

Španieli sa tešili z gólu najskôr v 16. minúte, Rodrigov zásah však správne neplatil pre ofsajd. Švédi vydržali držať krok s favoritom do 63. minúty, potom však obranca Sebastian Larsson zahral v šestnástke rukou a Ramos strelu z bieleho bodu bezpečne premenil. V 85. minúte sa kopala ešte jedna penalta, keď švédska obrana zastavila nedovolene Moratu a sám faulovaný hráč upravil na 2:0. Konečné skóre zápasu stanovil o dve minúty neskôr Oyarzabal.

V Olomouci si českí reprezentanti poradili s Čiernou Horou hladko 3:0. V prvom polčase otvoril skóre Jakub Jankto, po prestávke padli do siete hostí ďalšie dva góly. Najskôr si dal vlastný gól Boris Kopitovič, definitívnu poistku dal v 83. minúte z penalty Patrick Schick. V A-skupine zaujal aj triumf Kosova, ktoré rozhodlo o triumfe 3:2 v Bulharsku v nadstavenom čase zásluhou Elbu Rašaniho.

V G-skupine zdolali Poliaci vo Varšave Izrael 4:0 a na čele skupiny majú plný počet 12 bodov, pričom v štyroch dueloch ešte ani raz neinkasovali.