Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
08. máj 2015

Cameron vyhral britské voľby s veľkým náskokom, labouristi prepadli

Cameron vyhral voľby s nečakaným náskokom, najviac stratila ľavica. Konzervatívci môžu vládnuť s liberálmi. Včerajšie parlamenté voľby v Británii vyhrala Konzervatívna strana premiéra Davida Camerona, ktorá v 650-čennej dolnej komore parlamentu obsadí 316 kresiel. Informovala o tom agentúra Reute...

Cameron vyhral britské voľby s veľkým náskokom, labouristi prepadli

Cameron vyhral voľby s nečakaným náskokom, najviac stratila ľavica. Konzervatívci môžu vládnuť s liberálmi.
Včerajšie parlamenté voľby v Británii vyhrala Konzervatívna strana premiéra Davida Camerona, ktorá v 650-čennej dolnej komore parlamentu obsadí 316 kresiel. Informovala o tom agentúra Reuters s odvolaním sa na exit polly britských médií.
Na druhom mieste sa s neočakávane veľkým odstupom a ziskom 239 kresiel umiestnila Labouristická strana Eda Milibanda. Tretia so ziskom 58 poslaneckých mandátov skončila Škótska národná strana (SNP).
Štvrtú priečku so ziskom 10 kresiel obsadila Liberálnodemokratická strana vicepremiéra Nicka Clegga. Spolu s konzervatívcami tak budú mať tesnú väčšinu v parlamente.
Britský premiér David Cameron dnes vyhlásil, že chce v nasledujúcich dňoch vytvoriť vládu. Jeho Konzervatívna strana si podľa jeho slov užila "veľmi silnú noc", napísala agentúra Reuters.
Šéf britskej Labouristickej strany Ed Miliband vyhlásil, že jeho strana zažila "veľké rozčarovanie" po tom, ako predbežné výsledky volieb ukázali, že labouristi veľmi zaostávajú za konzervatívcami premiéra Camerona.
Miliband priznal porážku a dodal, že je mu "hlboko ľúto", k čomu došlo inde v Británii, obzvlášť v Škótsku, kde podľa jeho slov stranu zmietol nárast nacionalizmu.
Šéfka Škótskej národnej strany Nicola Sturgeonová vyhlásila, že Milibandovi labouristi "strácali dôveru škótskeho ľudu" už roky. Jej strana získala v Škótsku drvivú väčšinu kresiel a pretvorila britskú volebnú mapu, napísala agentúra AP. V Škótsku mali desaťročia prevahu labouristi.
TASR, pk

Odporúčame

V Slovinsku vyrastie prvá mešita. Minaret bude vysoký 40 metrov

V Slovinsku vyrastie prvá mešita. Minaret bude vysoký 40 metrov

Pätnásť miliónov eur na výstavbu mešity poslal slovinským moslimom Katar. minaret.jpg Takmer dva roky po položení základného kameňa sa v slovinskej Ľubľane začalo s výstavbou prvej mešity v krajine. Mešita so 40 metrov vysokým minaretom by mala byť dokončená v priebeh...

Škripekovi hackli webstránku

Škripekovi hackli webstránku

Slovenskému europoslancovi Branislavovi Škripekovi napadli dnes hackeri webstránku. Informuje o tom na provizórnom webe, keďže pôvodnú stránku sa zatiaľ nepodarilo obnoviť. hacknuty.jpg hacknutý Škripekov web Na núdzovom webe píše, že pravdepodobne išlo o útok skupiny...

Veslovaním vyzbierali pre kliniku v Sýrii takmer 17-tisíc eur

Veslovaním vyzbierali pre kliniku v Sýrii takmer 17-tisíc eur

Charitatívne podujatie Veslovanie pre Sýriu prekonalo svojím výnosom očakávania organizátorov. Na výstavbu zdravotníckej kliniky pre utečencov pri kláštore Deir Mar Elian v Sýrii sa podarilo vyzbierať takmer 17-tisíc eur. Akciu organizovala v marci Teologická fakulta Trnavskej univerzity so sídlom v...

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.