Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
06. máj 2015

Štát na seba prevedie majetok v prípade vojny alebo krízovej situácie

Štát bude môcť presunúť svoj majetok na iný štátny subjekt, ak ho potrebuje na obranu alebo pri krízových situáciách. Možnosť previesť majetok štátu určený na účely hospodárskej mobilizácie na iné subjekty prináša návrh novely, ktorý dnes parlament poslal do druhého čítania. "Správca majetku štátu u...

Štát bude môcť presunúť svoj majetok na iný štátny subjekt, ak ho potrebuje na obranu alebo pri krízových situáciách.

Možnosť previesť majetok štátu určený na účely hospodárskej mobilizácie na iné subjekty prináša návrh novely, ktorý dnes parlament poslal do druhého čítania.

"Správca majetku štátu ušetrí finančné prostriedky, pretože náklady na servis, údržbu, odborné prehliadky a odborné skúšky zariadení, ktoré sú súčasťou tohto majetku, bude znášať nový vlastník," uviedlo MH SR v dôvodovej správe k novele.

Nový vlastník musí byť podľa rezortu hospodárstva subjektom hospodárskej mobilizácie a musí byť vo vlastníctve štátu, pričom takto prevedený majetok musí aj naďalej slúžiť na účely hospodárskej mobilizácie.

"V rámci systému hospodárskej mobilizácie sa z návrhu zákona úplne vypúšťajú všetky ustanovenia o poskytovaní príspevku na obstaranie majetku štátu určeného na účely hospodárskej mobilizácie," doplnil rezort hospodárstva.

Hospodárskou mobilizáciou sa podľa zákona rozumie súbor hospodárskych a organizačných činností a opatrení vykonávaných v období krízovej situácie alebo pripravovaných a vykonávaných v stave bezpečnosti.

Hospodárska mobilizácia slúži na zaistenie ochrany základných bezpečnostných záujmov SR, na realizáciu prípravy štátu na obranu, ako aj na riešenie krízových situácií a na zmiernenie ich následkov.

TASR

Inzercia

Odporúčame

Inflácia na Ukrajine sa má tento rok zvýšiť z 25 na 36 %

Inflácia na Ukrajine sa má tento rok zvýšiť z 25 na 36 %

Pod rast inflácie sa veľkou mierou podpísal prepad kurzu ukrajinskej hrivny oproti doláru, ktorý vo februári dosiahol 50 %. Spotrebiteľské ceny na Ukrajine by mali tento rok rásť najrýchlejšie za posledných zhruba 20 rokov. Dôvodom je pokles kurzu národnej meny a rast cien energií. To bola jedna z ...

V Nemecku podpálili azylový dom, pripravený pre utečencov

V Nemecku podpálili azylový dom, pripravený pre utečencov

Nemecké ministerstvo vnútra tento týždeň zverejnilo informáciu, že v roku 2015 sa očakáva zdvojnásobenie počtu žiadateľov o azyl v Nemecku na 400 000 osôb. Neznámi páchatelia v noci nadnes podpálili na západe Nemecka ubytovňu, ktorá bola pripravená na prijatie žiadateľov o azyl. Na budove vznikli šk...

Nemecko ničilo tornádo, autá lietali desiatky metrov

Nemecko ničilo tornádo, autá lietali desiatky metrov

Prudká zmena počasia priniesla vietor s rýchlosťou takmer 120 kilometrov za hodinu. Severným Nemeckom sa v utorok prehnali prudké búrky, ktoré spôsobili rozsiahle škody a zabili najmenej jedného človeka, informovali zahraničné médiá. V meste Bützow južne od Rostocku v severnej spolkovej krajine Mek...

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.