Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
27. máj 2019, 07:28

PS a Spolu získali najviac v Bratislave, SMK chýbalo len necelých 400 hlasov

PS a Spolu získali najviac v Bratislave, SMK chýbalo len necelých 400 hlasov

volbysr.sk

Víťazná koalícia Progresívne Slovensko - Spolu, získala najväčší podiel hlasov v eurovoľbách v okrese Bratislava, Kotlebovci v Krupine.

Koalícia Progresívne Slovensko - Spolu získala v okrese Bratislava 46,7 percenta hlasov, celkovo však takmer 200-tisíc.

Strana Smer - SD získala spolu necelých 155-tisíc hlasov, najúspešnejšia bola v okrese Poltár - 33,64 percenta hlasov.

ĽSNS získala spolu vyše 120-tisíc hlasov, najväčší podiel hlasov zaznamenala v okrese Krupina - 22,61 percenta hlasov.

KDH dalo hlas takmer 95 600 voličov, najviac v okrese Námestovo - 42,84 percenta hlasov.

SaS získala spolu skoro 95-tisíc hlasov. Najviac získlava v okrese Bratislava 2 – 15,55 percenta hlasov.

Inzercia

OĽaNO si vybralo necelých 52-tisíc voličov, pričom najväčší podiel hlasov v okrese Stará Ľubovňa - 17,04 percenta hlasov.

Tesne pod hranicou zvoliteľnosti zostala SMK so ziskom 48 929 hlasov, čo bolo 4,96 percenta hlasov. Na zdolanie potrebnej päťpercentnej hranice postupu do Európskeho parlamentu jej chýbalo 396 hlasov.

Z pohľadu víťazstiev v okresoch získal Smer-SD 31 okresov, koalícia PS-Spolu 28 okresov, SMK deväť okresov, KDH sedem okresov, ĽSNS štyri okresy.

SaS a OĽaNO napriek úspechu v eurovoľbách nezaznamenali víťazstvo ani v jednom okrese.

 

Dnes treba vedieť

pred hodinou

Na hokejovom sústredení na Orave sa 12 detí nakazilo koronavírusom. Možným zdrojom nákazy mohli byť dvaja tréneri z Prahy, ktorí sa o mladých športovcov starali. Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Dolnom Kubíne eviduje v okresoch Tvrdošín a Námestovo celkovo 18 pozitívnych výsledkov testovania. (MY, TASR)

pred 5 hodinami

Na Slovensku v piatok pribudlo 29 nakazených koronavírusom, otestovali 2 216 vzoriek. Nikto nezomrel ani sa nevyliečil, s ochorením COVID-19 je hospitalizovaných päť ľudí, z toho dvaja sú na JIS a jeden na pľúcnej ventilácii. Sedemdňový kĺzavý medián je na hodnote 13. (korona.gov.sk)

pred 5 hodinami

Bývalého francúzskeho premiéra Édouarda Philippa a ďalších dvoch ministrov budú vyšetrovať pre pochybnosti o spôsobe, akým pristupovali ku koronavírusovej pandémii. Philippe pritom len v piatok podal aj s celou svojou vládou demisiu. Vo funkcii ho nahradil Jean Castex, ktorý je jedným z autorov stratégie znovuotvárania krajiny po koronakríze. (TASR)

pred 7 hodinami

Polícia zadržala v Bardejovskej Novej Vsi 21 migrantov. Okrem nich sa neskôr podarilo vypátrať a zadržať ďalších sedem ľudí. Navyše, v piatok ráno zadržala auto so štyrmi nelegálnymi migrantmi aj na hraničnom priechode Rusovce - Rajka. 

RÝCHLYM ZÁSAHOM POLÍCIE SA PODARILO ZADRŽAŤ 28 MIGRANTOV Dnes dopoludnia nahlásil na číslo 158 policajt z Diaľničného...

Uverejnil používateľ Polícia SR - Prešovský kraj Piatok 3. júla 2020