Zdieľať
Tweetnuť
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
21. 05. 2019, 16:28

Slovenskí hokejisti hrajú proti Dánsku, Nagy sa lúči s reprezentačnou kariérou

Slovenskí hokejisti hrajú proti Dánsku, Nagy sa lúči s reprezentačnou kariérou

Zľava Erik Černák a Ladislav Nagy počas tréningu slovenskej hokejovej reprezentácie. Foto - TASR/František Iván

Slováci sa chcú so šampionátom rozlúčiť víťazstvom.

Slovenskí hokejisti o 16.15 nastúpili na rozlúčkový zápas MS 2019 v Košiciach proti Dánsku v bránke s Denisom Godlom. Zostava je identická ako v predchádzajúcom stretnutí s Veľkou Britániou. Pre Ladislava Nagya to je posledný duel v kariére.

Na utorkovom dopoludňajšom rozkorčuľovaní boli na ľade iba Godla a trojica útočníkov Tomáš Zigo, Dávid Bondra a Dávid Buc. Priestor by mali v zápase dostať všetci hráči.

"Chceme sa rozlúčiť víťazstvom. Nálada je dobrá, aj keď je cítiť, že postup nám ušiel. Ale urobíme všetko pre to, aby sme zvíťazili," povedal asistent trénera Andrej Podkonický.

Slováci skončia bez ohľadu na výsledok v tabuľke A-skupiny na 5. mieste, vo svojom poslednom zápase MS 2019 však chcú odísť z ľadu ako víťazi.

"Dáni hrajú agresívne, sú nepríjemní. My musíme hrať svoju hru, ktorá nás zdobila," uviedol Podkonický. Okrem rozlúčky so šampionátom sa v zápase udeje aj rozlúčka Ladislava Nagya s hokejovou kariérou. Aj preto bude mať tento duel špeciálnu príchuť.

"Urobíme všetko pre to, aby to bol pre neho pekný zápas. Určite mu diváci pripravia peknú rozlúčku, Laco mal nádhernú kariéru. Ešte by mohol hrať, ale telo už v jeho veku nie je také odolné," uzavrel reprezentačný asistent.

Odporúčame