Ladislav Nagy sa v utorok rozlúči s hráčskou kariérou

Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Ladislav Nagy sa v utorok rozlúči s hráčskou kariérou

Ladislav Nagy počas rozhovoru s médiami po príchode na zraz slovenskej hokejovej reprezentácie v Košiciach 6. mája 2019. Foto: TASR/František Iván

Nagy odohral v slovenskom národnom tíme 121 duelov, nastrieľal v nich 36 gólov.

Košice čakajú v utorok 21. mája emotívne chvíle. Keďže slovenskí hokejisti prišli v nedeľu o možnosť postupu do štvrťfinále MS 2019, čaká na nich rozlúčka so šampionátom proti Dánsku. V tomto stretnutí sa však uzavrie aj jedna skvelá hokejová kariéra.

V roku 2011, keď sa šampionát konal tiež na Slovensku, sa s reprezentáciou lúčil útočník Pavol Demitra. Kapitán tímu prežíval pozápasové okamihy na ľadovej ploche bratislavskej arény veľmi emotívne, pretože fanúšikovia ho vyprevadili do reprezentačného dôchodku mohutnými ováciami. Tie teraz čakajú aj Ladislava Nagya. Tridsaťdeväťročný útočník sa však nebude lúčiť iba s reprezentáciou, ale ako už skôr sám naznačil, dá zbohom celej hokejovej kariére. "Emócie určite budú, ale ja si chcem zápas najmä užiť. Prvoradé bude, aby sme vyhrali a aby som dohral zdravý," povedal Nagy pre TASR.

Skúsený útočník odohral v národnom tíme 121 duelov, nastrieľal v nich 36 gólov. Toto konto môže zveľadiť už len o jeden štart, či zvýši aj počet gólov, to ešte nevedno. Diváci mu ho však určite doprajú. Nagy má za sebou v drese Slovenska okrem štartov na ZOH či Svetovom pohári aj osem svetových šampionátov. Pred ôsmimi rokmi hodil lúčiaci sa Demitra svoj dres medzi fanúšikov, Nagy ešte nevie, či urobí to isté. "Uvidíme, ja ani neviem, či vôbec môžem dať dres, to sa musím opýtať šéfov," konštatoval s pobavením.  

Vypredaná hala sa teda má na čo tešiť aj napriek lúčeniu dlhoročnej opory. Nagy patril vždy medzi lídrov kabíny, svojim kumštom bavil divákov. Vlani na MS v Dánsku bol najproduktívnejším Slovákom, pričom bol najstarší v tíme. Už vtedy po prvý raz nahlas hovoril o rozlúčke s hokejom, napokon však zvíťazila túžba rozlúčiť sa na domácom šampionáte. A to na ľade, na ktorom hokejovo vyrástol. 

O to viac ho mrzelo, že Slovensko po vyrovnaných zápasoch s favoritmi postrácalo body a nedostalo sa do vytúženého štvrťfinále. "Mali sme vyššie ciele, ale nesplnili sme ich, nezvládli sme to. S Fínskom a s Kanadou sme mohli získať po dva body v predĺžení. No a s Nemeckom to bolo tiež nezvládnuté. Takže si za to môžeme sami. Chceli sme ísť vyššie, mali sme na to mužstvo, ale nešli sme," povedal.

Po pondelňajšom tréningu padla i otázka, či to je naozaj definitívny koniec kariéry a nie ako u Jaromíra Jágra, ktorý ho oznámil už niekoľkokrát, no stále hrá. "Nemá rodinu, takže celý deň trénuje alebo napríklad aj spí a večer si ide znova potrénovať," uviedol na margo štyridsaťsedemročného českého veterána. "Ale je neuveriteľné, čo dokázal a ako hral v toľkých rokoch. Klobúk dolu pred ním, je to pán hráč, no myslím si, že musel obetovať veľmi veľa. Hrať vo veku 47 rokov, to by bolo veľa. Je pravda, že by som ešte dva roky mohol hrať, ale už stačilo," povedal.

Na posledný duel v Steel Aréne sa prídu pozrieť aj jeho najbližší. "Príde rodina, prídu všetci, ak bude treba ešte nejaké vstupenky, tak dokúpime."

K jeho definitívnemu odchodu mu niečo špeciálne určite pripravia aj spoluhráči. "Zatiaľ sme to neriešili, ale určite to bude pekné sa s ním rozlúčiť. Ale ešte sme sa na to nepripravovali. Určite niečo vymyslíme, a aj ľudia na štadióne budú úžasní, o to sa nemusíme báť," prezradil TASR obranca Erik Černák.

Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo