Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
29. apríl 2015

Kresťania budú diskutovať o budúcnosti Slovenska

Združenie kresťanských spoločenstiev mládeže chystá celoslovenské stretnutie kresťanov, ktorým záleží na tom, ako bude naša krajina vyzerať o 25 rokov. 20150427_nrsr9245429.jpg V Ružomberku sa 13. júna stretnú kresťania z rôznych cirkví a spoločenstiev, aby spoločne ...

Kresťania budú diskutovať o budúcnosti Slovenska

Združenie kresťanských spoločenstiev mládeže chystá celoslovenské stretnutie kresťanov, ktorým záleží na tom, ako bude naša krajina vyzerať o 25 rokov.

V Ružomberku sa 13. júna stretnú kresťania z rôznych cirkví a spoločenstiev, aby spoločne diskutovali o tom, ako priniesť kresťanské hodnoty do spoločnosti. „Nejde vyslovene o politickú konferenciu. Naším cieľom je spojiť kresťanov zo všetkých denominácií a spoločenstiev v snahe priniesť späť hodnoty, na ktorých bola postavená naša krajina. Chceme povzbudiť mladých aj starších, aby svojím vplyvom prinášali zmenu v akejkoľvek oblasti spoločnosti, v ktorej sa pohybujú,“ povedal jeden z koordinátorov projektu Lukáš Valach.

Pozvanie prijalo napríklad Fórum kresťanských inštitúcií, Kolégium Antona Neuwirtha, bratislavská platforma Kresťania v meste aj primátor Trenčína Richard Rybníček.

Cieľom konferencie je vytvoriť priestor na zbieranie kontaktov, na reflexiu o potrebách krajiny a miest a motivovať k realizovaniu snov. „Chceme, aby  každý účastník odchádzal s praktickým návodom, ako sa zapojiť do konkrétnej oblasti spoločnosti a ovplyvniť ju,“ vysvetlil koordinátor projektu Eduard Filo.

„Počas posledných 25 rokov Slovensko zažilo mnohé vzostupy aj pády a prešlo rôznymi premenami. Pred nami je však ďalších 25 rokov a záleží aj od nás, kam bude naša krajina v budúcnosti smerovať." Edurad Filo

Inzercia

Zdieľať

Organizátori pripravujú osem praktických workshopov, do ktorých sa budú môcť účastníci zapojiť. Okrem tém, ako sa pripraviť na kandidovanie do komunálnych volieb alebo či sú kresťania v Európe ohrozeným druhom, budú lektori hovoriť o spravovaní financií, sile médií aj o spolupráci kresťanov.

„Špeciálnou časťou programu bude tzv. okrúhly stôl, za ktorý spoločne zasadnú známe osobnosti  občianskeho a politického života na Slovensku. Pozvanie prijali Ján Figeľ, Richard Vašečka, Richard Rybníček, Ján Buc a Katarína Humanová, ktorí budú diskutovať o tom, ako priniesť kresťanské hodnoty do spoločnosti,“ spresnil Valach.

Za zvýhodnenú cenu sa je možné zaregistrovať do konca apríla na stránke www.slovensko25.sk. Projekt Kresťan v politike funguje od decembra 2014. Dosiaľ sa na motivačných seminároch, ktoré organizátori pripravili v 15 mestách, zúčastnilo viac ako 700 ľudí. Šesťdesiat z nich ďalej vyškolili na troch vzdelávacích víkendoch a do komunálnych volieb pripravili 35 kandidátov na Letnom kempe. Viac ako jedna tretina účastníkov kempu dnes zastáva posty v komunálnej politike. Aktuálne prebieha ročná škola Kresťan v politike, ktorú navštevuje 30 ľudí.

Monika Ostrovská

Ilustračné foto: TASR/Pavel Neubauer

Odporúčame

Vznikne katolícka online zoznamka KatRande

Vznikne katolícka online zoznamka KatRande

Na sviatok zamilovaných, 1. mája, vznikne prvá on-line katolícka zoznamovacia agentúra katRande pre Slovákov a Čechov. katrande.jpg Internetová stránka projektu www.katrande.org je zatiaľ spustená v testovacej podobe. Jej slogan znie: "Spoločenstvo pre slobodných, hľa...

Za manželstvo vyšli vo Washingtone do ulíc tisícky ľudí

Za manželstvo vyšli vo Washingtone do ulíc tisícky ľudí

Boj za zachovanie manželstva ako vzťahu medzi mužom a ženou dostal do ulíc vo Washingtone tisícky ľudí. V sobotu sa tam konal Pochod za manželstvo (March for Marriage), ktorým sa zároveň začal aj týždeň modlitieb za tradičnú rodinu. Najvyšší súd bude totiž rozhodovať o tom, či môžu jednotlivé štáty ...

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.