Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
26. apríl 2015

Za manželstvo vyšli vo Washingtone do ulíc tisícky ľudí

Boj za zachovanie manželstva ako vzťahu medzi mužom a ženou dostal do ulíc vo Washingtone tisícky ľudí. V sobotu sa tam konal Pochod za manželstvo (March for Marriage), ktorým sa zároveň začal aj týždeň modlitieb za tradičnú rodinu. Najvyšší súd bude totiž rozhodovať o tom, či môžu jednotlivé štáty ...

Za manželstvo vyšli vo Washingtone do ulíc tisícky ľudí

Boj za zachovanie manželstva ako vzťahu medzi mužom a ženou dostal do ulíc vo Washingtone tisícky ľudí. V sobotu sa tam konal Pochod za manželstvo (March for Marriage), ktorým sa zároveň začal aj týždeň modlitieb za tradičnú rodinu. Najvyšší súd bude totiž rozhodovať o tom, či môžu jednotlivé štáty definovať manželstvo.

Ľudia v tejto krajine vedia, čo je manželstvo a nechceme, aby sa zmenila jeho definícia,“ cituje Washington Times Briana S. Browna, prezidenta hlavného organizátora akcie - National Organization for Marriage. Ľudí priviezlo podľa organizátorov 150 autobusov z celých Spojených štátov, zhromaždili sa pred Kapitolom. „Deti by nemali byť súčasťou sociálneho experimentu s manželstvom,“ vyjadril sa predseda Konferencie katolíckych biskupov USA arcibiskup Joseph E. Kurtz. Arcibiskup tiež povedal, že pohľad na manželstvo ako len „priateľstvo dospelých“ stráca znaky „obetavej lásky“ a „jednoty tela, o ktorých hovoril sám Ježiš“.

K téme
Aké sú zákony o manželstve a adopciách detí v západnom svete?

Zdieľať

Ako uvádza Washington Examiner, Najvyšší súd bude čoskoro rozhodovať o legalite zákazu homosexuálnych manželstiev v štátoch Ohio, Michigan, Kentucky a Tennessee. V utorok 28. apríla bude pojednávanie, na ktorom bude súd posudzovať povahu manželstva. Konečný verdikt sa očakáva v júni. „Rozhodnutie súdu bude mať závratné dôsledky na našu náboženskú slobodu, slobodu vyznania. (...) Ak by súd predefinoval manželstvo, naša náboženská sloboda - základ všetkých slobôd - bude v ohrození,“ vyhlásil prezident organizácie Family Research Council Tony Perkins.

Catholic News Agency pripomína, že Najvyšší súd vydal už v roku 2013 dve rozhodnutia, ktoré sa týkajú definície manželstva. Súd vtedy vyhlásil, že federálna vláda by nemala presadzovať svoju definíciu manželstva ako zväzku muža a ženy, ale rešpektovať to, ako si manželstvo zadefinujú jednotlivé štáty.

V priebehu rokov 1996 - 2012 občania väčšiny štátov USA v referendách schválili definíciu manželstva ako zväzku muža a ženy. Miestne súdy však už takmer všetky takéto rozhodnutia zrušili, pretože ich považujú za porušovanie ľudských práv LGBT osôb.

Inzercia

Pavol Rábara

Foto: marriagemarch.org, wikipedia.org

Odporúčame

Posledný Hobit zaostáva

Posledný Hobit zaostáva

Malo to byť veľkolepé vyvrcholenie filmovej trilógie. Posledný Hobit však za predchádzajúci časťami zaostáva. 341a6eae-5828-11e4-a537-9c8e9959be161.jpg V prvom rade, tvrocovia mohli nejakou vhodnou formou na začiatok filmu zhrnúť dovtedajší príbeh. Nie každý čítal kn...

Nepál zažil dve veľké zemetrasenia, obetí je už vyše 2300

Nepál zažil dve veľké zemetrasenia, obetí je už vyše 2300

Záchranári v Nepále dnes dôkladne prehľadávali kopy trosiek a pátrali po živých ľuďoch. Oficiálny počet obetí v krajine už prekročil 2300 a nové otrasy vyháňali šokovaných obyvateľov na vonkajšie priestranstvá. nepal_earthquake696623245146.jpg Nepálske ministerstvo vn...

Vo Vietname sa pripravuje tolerantnejší náboženský zákon

Vo Vietname sa pripravuje tolerantnejší náboženský zákon

Vietnamská vláda zvažuje možnosť reformy zákona, ktorý reguluje náboženské spoločnosti v krajine. Podľa niektorých predstaviteľov kresťanských cirkví vládni predstavitelia pracujú na návrhu nového náboženského zákona, ktorý by mal nahradiť nariadenie č. 92, schválené v roku 2013. 538492389...

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.