Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
20. apríl 2015

Vo Vietname sa pripravuje tolerantnejší náboženský zákon

Vietnamská vláda zvažuje možnosť reformy zákona, ktorý reguluje náboženské spoločnosti v krajine. Podľa niektorých predstaviteľov kresťanských cirkví vládni predstavitelia pracujú na návrhu nového náboženského zákona, ktorý by mal nahradiť nariadenie č. 92, schválené v roku 2013. 538492389...

Vo Vietname sa pripravuje tolerantnejší náboženský zákon

Vietnamská vláda zvažuje možnosť reformy zákona, ktorý reguluje náboženské spoločnosti v krajine. Podľa niektorých predstaviteľov kresťanských cirkví vládni predstavitelia pracujú na návrhu nového náboženského zákona, ktorý by mal nahradiť nariadenie č. 92, schválené v roku 2013.

Podľa miestnych kresťanských predstaviteľov by mal byť nový pripravovaný zákon ústretovejší voči náboženským spoločnostiam a reštrikcie, ktoré sú momentálne v platnosti, by sa mali zmierniť. Podľa niektorých zdrojov bude mať nový zákon tolerantnejšie požiadavky pre oficiálne uznanie nových náboženských spoločností.

K téme:
Kresťania sú najprenasledovanejšou skupinou na svete

Zdieľať

"Napríklad, kým staré nariadenie povoľuje uznanie cirkví a spoločností existujúcich viac než 20 rokov, v novom pripravovanom texte novely zákona sa toto obdobie skracuje na 10 rokov," uvádza vietnamský protestantský pastor v správe pre agentúru Fides. "Autority usúdili, že bude prospešné začať praktizovať viac tolerancie voči náboženstvám," dodáva.

Inzercia

Podľa niektorých predpovedí by táto novela zákona mohla byť významným krokom smerom k novej reforme. Zákon by mal byť dokončený v máji a do platnosti by mal vstúpiť na jeseň. Podľa rebríčka World Watch List organizácie Open Doors, ktorá monitoruje náboženskú slobodu, je Vietnam na 16. mieste z 50 krajín porušujúcich práva a prenasledujúcich veriacich. (Agenzia Fides, 10. apríl 2015)

Redemptoristi začali svoju misiu vo Vietname v roku 1925 s troma redemptoristickými misionármi z provincie Kanada. V roku 1964 sa stali samostatnou provinciou. Živá vietnamská provincia má dnes 321 členov, vrátane 192 kňazov, 2 stálych diakonov, 19 diakonov, 31 bratov a 77 študentov.

Carlos Espinoza

Prevzaté z cssrredemptoristi.com, preložil R. Dluhý, ilustračné foto: flickr.com (llicencia CC)

Odporúčame

Kresťanom v Iraku pomáhajú aj Slováci

Kresťanom v Iraku pomáhajú aj Slováci

Dobrovoľníci z Vysokej školy zdravotníctva a sociálnej práce sv. Alžbety prevádzkujú v mestách Erbil a Dohuk dve lekárske kliniky. dudova.jpg Podľa údajov Medzinárodnej organizácie pre migráciu z decembra 2014 sa v dôsledku konfliktov v Sýrii a Iraku museli nedobrovoľ...

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.