V Poprade sa po prvý raz zišiel centrálny tím s vedúcimi pracovných skupín P15

V Poprade sa po prvý raz zišiel centrálny tím s vedúcimi pracovných skupín Národného stretnutia mládeže P15. Pod ich spoločným vedením bude počas letnej akcie pracovať niekoľko stoviek mladých dobrovoľníkov z celého Slovenska. Ich registrácia prebieha práve v týchto dňoch. Pod Tatry prídu spoločne už týždeň pred P15. Zídu sa na takzvanom prípravnom týždni, počas ktorého sa zúčastnia na špeciálnej duchovnej obnove a budú aktívne dolaďovať posledné úlohy v jednotlivých oblastiach organizácie. Celkovo ide približne o 20 skupín, vedú ich skúsení vedúci v oblastiach ako napríklad doprava, strava, sprievodné aktivity, ubytovanie, komunikačná a výtvarná oblasť, ale aj starostlivosti o poriadok, čistotu či VIP hostí. Ďalšie ich spoločné stretnutie bude o dva mesiace.

„Príprava a organizácia Národného stretnutia mládeže P15 v Poprade v sebe ukrýva veľa námahy a práce, a preto je dôležité, aby sa za to postavil silný tím. Tešíme sa, že k mini centrálnemu tímu, ktorý tvorí sedem ľudí (hlavný zodpovedný s asistentkou, zodpovedný za program, manažment, vzťahy s mestom, médiá, dobrovoľníkov), sa pridali ďalší, ktorí sú ochotní pridať ruku k dielu, pomôcť a slúžiť so svojimi darmi a schopnosťami. Bez nich by to nešlo," hovorí kňaz Ondrej Chrvala, zodpovedný za prípravu P15. Dodáva, že stále prebieha registrácia pre tých, ktorí chcú pod vedením vedúcich tímov pracovať ako dobrovoľníci. Pre nich bude zabezpečená základná strava, ubytovanie a prípravný týždeň programu. Musia spĺňať požiadavky, ktoré sú na stránke www.narodnestretnutiemladeze.sk.

Národné stretnutie mládeže P15 v Poprade nadväzuje na svojho predchodcu, ktoré sa konalo pred dvomi rokmi v Ružomberku - R13. Pod Čebrať zavítalo približne 400 dobrovoľníkov. Najväčšiu časť tvorili animátori (okolo 100). Na P15 sa zamerajú napríklad na prípravu Športovej haly Aréna a Námestia sv. Egídia, kde sa chystajú hlavné aktivity. Stavbári budú napríklad stavať pódia, výtvarníci zabezpečia výzdobu, technici jej ďalšie vybavenie. Na mieste bude aj špeciálna kaplnka, vystavené budú aj relikvie viacerých svätcov. V meste bude počas akcie pôsobiť aj info - tím, ktorí bude k dispozícii na strategických miestach v meste, na ktorých bude poskytovať inštrukcie pre mladých pútnikov. Vedúci tímov dostali základné informácie o prípravach a programe P15.

Do víkendového stretnutia i príprav investovali členovia centrálneho spolu s vedúcimi pracovných skupín niekoľko stoviek hodín svojho dobrovoľníckeho času. Vyše 95 percent pripravujú mladí vo veku samotných účastníkov, teda od 15 do 30 rokov, a to bez nároku na odmenu. Na stretnutie, na ktoré stále prebieha registrácia, je aktuálne prihlásených takmer 1 500 účastníkov. Záujemcovia, ktorí sa stále neprihlásili, ešte stále môžu prísť do Popradu. K dispozícii je stále možnosť zaregistrovať pred akciou alebo priamo na mieste, avšak už bez možnosti získania stravy a ubytovania. Účastnícky poplatok je aktuálne vo výške 30 eur. Podujatie v podobných rozmeroch sa koná po druhýkrát v histórii Slovenska. Stretnutie chystá Rada pre mládež a univerzity KBS a Kanet, n. o.

Komunikačný tím P15

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo