ZKSM chystá v rámci projektu Kresťan v politike konferenciu Slovensko 25

V novembri minulého roka sme oslávili 25 rokov od Nežnej revolúcie a začali sme písať novodobé dejiny našej krajiny. Pri tejto príležitosti pripravuje Združenie kresťanských spoločenstiev mládeže v rámci projektu Kresťan v politike konferenciu s názvom Slovensko 25, ktorá sa uskutoční 13. júna v hoteli Kultúra v Ružomberku. 

„Počas posledných 25 rokov zažila naša krajina mnohé vzostupy aj pády a prešla rôznymi premenami. Pred nami je však ďalších 25 rokov a záleží aj od nás kam bude naša krajina naďalej smerovať. Na tomto podujatí  preto chceme vytvoriť priestor pre stretnutie a motiváciu kresťanov k tomu, aby zasiahli do spoločenského života v krajine a ovplyvnili smerovanie Slovenska počas nasledujúceho obdobia,“ uviedol jeden z organizátorov Eduard Filo.

Ako ďalej Eduard Filo uviedol, organizátori chcú  na konferenciu pozvať všetkých kresťanov na Slovensku.  „Veríme, že do smerovania tejto krajiny majú čo povedať kresťania na akýchkoľvek postoch, a v akýchkoľvek oblastiach,“ zdôraznil  Filo a dodal, že  „cieľom konferencie je, aby z nej každý účastník odchádzal s praktickým návodom ako sa zapojiť do konkrétnej oblasti spoločnosti a ovplyvniť ju.“

Konferencia Slovensko 25  bude  plná rozmanitého programu, ktorý zahŕňa motivačné prednášky, praktické workshopy, spoločný modlitebný čas a priestor na spoznávanie kresťanov pôsobiacich v rozličných sférach. „Špeciálnou časťou programu bude tzv. okrúhly stôl, za ktorý spoločne zasadnú známe osobnosti  občianskeho a politického života na Slovensku. Pozvanie prijali Ján Figeľ, Richard Vašečka, Richard Rybníček, Ján Buc a Katarína Humanová, ktorí budú diskutovať o tom, ako priniesť kresťanské hodnoty do spoločnosti,“  spresnil  Lukáš Valach, ktorý sa taktiež podieľa na organizovaní konferencie.

Partnermi konferencie Slovensko 25 sú organizácie, ktoré sa už dlhodobo venujú angažovaniu sa v spoločnosti: Fórum kresťanských inštitúcii, Nadácia Konráda Adenauera, projekt Godzone, Kolégium Antona Neuwirtha, platforma Kresťania v meste, Mládež s misiou a Spoločenstvo pri Dóme sv. Martina.

Všetky informácie o konferencii nájdete na Slovensko25.sk

Na Vaše otázky rád zodpovie

Eduard Filo, koordinátor konferencie

eduard@zksm.sk, 0904 262 104

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo