Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
05. máj 2019, 13:29

Slováci sú pri hodnotení zvolenia Zuzany Čaputovej výrazne rozdelení

Slováci sú pri hodnotení zvolenia Zuzany Čaputovej výrazne rozdelení

Reprofoto: facebook.com (Na telo s Michalom Kovačičom)

Spokojných respondentov bolo v prieskume agentúry Focus len o dve percentá viac ako nespokojných.

Podľa prieskumu agentúry Focus pre TV Markíza sú Slováci so zvolením Zuzany Čaputovej v takmer rovnakom počte spokojní ako nespokojní. Spokojných bolo 47,9 percenta respondentov, nespokojných 45,8 percenta, 6,3 percenta odpovedalo „neviem“.

Najspokojnejších respondentov bolo medzi voličmi Progresívneho Slovenska (94,2 percenta), strany SaS (80,6 percenta), OĽaNO (71,6 percenta) a Sme rodina (71,5 percenta). 

Najmenej spokojní sú voliči Smeru (88,8 percenta), ĽSNS (84,7 percenta) a SNS (64 percent).

Voliči Mostu-Híd a KDH sú podobne ako celá populácia Slovenska rodelení. Spokojných je medzi voličmi Mostu-Híd 46,1 percenta, nespokojných 39,8 percenta (nevedelo odpovedať 14,1 percenta opýtaných). U voličov KDH: spokojných 41,7 percenta, nespokojných 54 percent, 4,3 percenta nevedelo odpovedať.

Prieskum realizovala agentúra Focus v dňoch 8. až 14. apríla 2019 na vzorke 1026 respondentov.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 4 hodinami
pred 6 hodinami

Španielska LGBT komunita hovorí o stigmatizácii pri informovaní o opičích kiahňach. „Hlavné riziko sa v súčasnosti týka mužov, ktorí mali sex s mužmi, a to musíme povedať. Robíme to v záujme práve tejto skupiny, ktorej sa to týka. To nie je stigmatizácia, to je skrátka zhodnotenie aktuálnej hrozby,“ kontroval komunite nemecký minister zdravotníctva Karl Lauterbach. (markíza)

pred 6 hodinami

Holanďan Koen Bouwman triumfoval v 19. etape cyklistických pretekov Giro d’Italia. Jazdec tímu Jumbo-Visma zdolal druhého Švajčiara Maura Schmida a tretieho Taliana Alessandra Tonelliho. Ružový dres pre vedúceho pretekára celkového poradia si udržal Ekvádorčan Richard Carapaz z Ineosu-Grenadiers. (tasr)

pred 7 hodinami

Ministerstvo zdravotníctva chce zvýšiť počet ľudí absolvujúcich preventívne prehliadky. Dobrým príkladom je podmienenie uhrádzania niektorých úkonov u zubného lekára preventívnymi prehliadkami. „Prevencia je najlepšia a je najlacnejšia. Pripravuje sa aj legislatíva, ale všetko je to ešte v rámci diskusií,“ uviedla štátna tajomníčka rezortu Lenka Dunajová Družkovská.

Inzercia

Inzercia

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.