B. Škripek z Kresťanskej únie sa stal najvplyvnejším slovenským europoslancom

Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
B. Škripek z Kresťanskej únie sa stal najvplyvnejším slovenským europoslancom

V týchto dňoch renomovaná európska organizácia Votewatch zverejnila rebríček europoslancov, v ktorom brala do úvahy ich prácu a politický vplyv. 

Zo slovenských europoslancov k aprílu 2019 má najvyššie hodnotenie Branislav Škripek z Kresťanskej únie. V roku 2016 toto ocenenie získala europoslankyňa Anna Záborská.

Votewatch analyzovala politickú prácu 751 europoslancov v troch kategóriách: v legislatívnej činnosti, vo vedúcich pozíciách v parlamentných orgánoch (predsedníctvo, výbory atď.) a podľa sily politického networkingu europoslanca (pozície v rámci skupiny, strany, prístup k vláde).

„Teší ma, že ocenenie mojej práce prišlo v závere posledného roku mandátu. Je to potvrdením toho, o čo som sa snažil celý čas - zastupovať občanov Slovenska a byť hlasom kresťanov zo Slovenska v EP,” povedal Branislav Škripek po zverejnení výsledkov a pokračoval: „Som si vedomý, že toto nie je len moja zásluha. Chcem sa preto poďakovať všetkým svojim spolupracovníkom a kolegom, s ktorými sme pracovali na témach počas tohto volebného obdobia.”

Hodnotili sa aj Správy EP, ktoré Branislav Škripek predložil ako spravodajca. „Išlo o päť správ. Prvá Správa riešila zakáz nových syntetických drog - cyklopropylfentanylu a metoxyacetylfentanylu v celej EÚ. Ďalšie správy pomohli k rýchlejšej výmene daktyloskopických a DNA údajov o zločincoch, ako aj údaje o podozrivých motorových vozidlách, čo pomôže k eliminovaniu cezhraničnej trestnej činnosti, a sledovaniu osôb podozrivých z teroristickej činnosti.”  B. Škripek pracoval tiež ako tieňový spravodajca pri siedmich správach EP, v ktorých sa zameral na ochranu ľudských práv i na boj proti sexuálnemu zneužívaniu a vykorisťovaniu detí a proti detskej pornografii. „Cieľom všetkých správ bolo, aby sa EÚ stala bezpečnejším miestom pre naše rodiny a hlavne deti. Mám nádej, že sa nám to podarilo,” hodnotí Branislav Škripek.

Okrem pôsobenia v predsedníctve svojej politickej frakcie Európski konzervatívci a reformisti (EKR) bol B. Škripek zvolený najprv do predsedníctva a neskôr sa stal predsedom ECPM - Európskeho kresťanského politického hnutia. „Bol by som veľmi rád, keby hlas kresťanov bolo v EP počuť ešte viac. Preto spolu s kolegami z ECPM pozývame kresťanských politikov z rôznych krajín EÚ do európskej politiky, aby sme mohli spoločne,  čestne a poctivo pracovať a presadzovať naše hodnoty v EÚ,” vyjadril sa B. Škripek.

Objednávateľ: Kresťanská únia, Zámocká 30, 811 01 Bratislava, IČO: 31794319
Dodávateľ: POSTOJ MEDIA s.r.o., Pražská 11, 811 04 Bratislava, IČO: 502205668
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo